Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

2023 Yılının İlk Amiral Gemisi Olacak Redmi K60 İçin Geri Sayıma Başladı

Yakın dönemlerde yeni amiral gemisi modellerini kullanıcılarına sunmak için hazırlıklarını gerçekleştiren Xiaomi, diğer taraftan da sahip olduğu yan markalarını da kesinlikle ihmal etmiyor. Marka, bu sene başında tanıtmış olduğu Redmi K50 serisinin halefi ile alakalı çalışmalarını sürdürüyor. Yaptıkları çalışmalar kapsamında 2023 yılının ilk çeyreğine Redmi K60 serisini büyük ihtimalle kullanıcılarına sunacak. Bu konuda en son olarak serinin standart modeli ile alakalı yeni detaylar da kendini göstermeye başladı.

 

Redmi K60 Serisine Ait Kutu Görseli Ortaya Çıktı

Çin’in dünyaca ünlü mikroblog sitesi olan Weibo, tanıtımı yaklaşan Redmi K60 modeline ait kutuların görsellerini geçtiğimiz günlerde paylaştı. Elde edilen bu görseller de akıllı cep telefonunun kısa bir zamanda tanıtımını yapacağı iddialarını ciddi anlamda doğrulamakta. Daha öncesinde elde edilen bilgilere göre cihaz içerisinde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 kendine yer bulacak.

 

4 nm teknolojisi ile üretilmiş olan işlemci içerisinde 1 adet 3.19 GHz ARM Cortex – X3, 2 adet 2.8 GHz ARM Cortex – A715, 2 adet 2.8 GHz ARM Cortex – A710 ile 3 adet 2.0 GHz ARM Cortex – A510 çekirdek yer alıyor. İşlemci içerisinde aynı zamanda Ray Tracing destekli olan Adreno 740 grafik arabirimi de bulunuyor.

 

Standart modelin Pro modele nazaran daha iyi yonga setine sahip olacağının belirtilmesinin en büyük nedeni ise Redmi K60 Pro modelinin Snapdragon 8+ Gen 1 işlemciden güç alacağının söylenmesi. Markanın yeni serisinin Çin’de Aralık ayı içinde ya da en geç 2023 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor. Seri içinde yer alan kimi cihazların ise küresel Pazar içerisinde POCO cihazları olarak tekrardan markalanması da öngörülmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top