Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Apple App Store’da Değişikliğe Gitti

Apple markasına ait yerel uygulama mağazası olan App Store için beklenmedik bir değişiklik yapıldı. Şirket tarafından yapılmış olan son güncelleme ile beraber geliştiricilere yeni haklar tanınıyor. Bu hakların başında ise daha yüksek fiyatlara sahip uygulama yayınlama izni yer alıyor.

 

App Store Uygulama Fiyatlarında Değişiklik Yapıldı

Marka, App Store içerisindeki yayıncılara uygulamaları adına fiyatlandırma konusunda farklı kademeleri sunuyor. Sunulan listenin üzerinden seçimlerini yapan geliştiriciler de seçmiş oldukları fiyata göre kendi uygulamaları üzerinden gelir elde ediyorlar. Apple tarafından yapılan son açıklamayla beraber App Store yayıncıları için 700 tane yeni fiyat kademesinin eklendiğinin duyurusu yapıldı.

 

Geliştiriciler artık App Store bünyesinde yayınlamış oldukları uygulamalar için 0.29 cent’ten 10 bin dolara kadar fiyatlarını belirleyebilecekler. Aynı zamanda Apple, Ağustos 2021 yılında da geliştiriciler için de fiyat seçeneklerinin arttırılması konusunda sözünü vermişti. Yayıncılar, geliştirmiş oldukları uygulamaları için en yüksek olarak 100 kademeden yani 1000 dolar ve üstünde ücret talep etmek için Apple’a özel olarak talepte bulunmak zorunda. Sonrasında ise şirket talebi değerlendirecek ve uygun görmesi halinde de var olan isteği onaylayacak.

 

Bununla beraber Apple, App Store için uygulama geliştiricilerin ücretli uygulamaları adına yeni döviz seçeneğini de duyurdu. Var olan bu özellik ile beraber döviz kuru yüksek olan ülkelerde fiyat değişikliği meydana gelebilir. Aynı zamanda şirket, Euro kullanmakta olan bütün ülke ve bölgelerde App Store uygulamalarının yanı sıra uygulama içi satın alım fiyatlarında da artışa gidileceğinin duyurusunu yaptı.

 

Euro bölgesi olan ülkelerin yanı sıra App Store içerisinde Mısır, Şili, Malezya, Japonya, Polonya, Pakistan, İsveç, Vietnam ve Güney Kore’de de uygulamaların yanı sıra uygulama içi satın alımlarda fiyatlarını arttıracak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top