Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Apple iPhone 15 Pro Max Modelinde Tasarım Değişikliği Yapacak

iPhone serisi şüphesiz ki teknoloji meraklılarının her zaman gözdesi olan akıllı cihaz serilerinden bir tanesi. Apple de bu aşamada insanlara en iyisini vermek adına çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Marka tarafından Eylül ayında gerçekleştirilecek olan etkinlik kapsamında iPhone 15 serisinin tanıtımı gerçekleştirecek. Her ne kadar başta iPhone 15 Pro Max başta olmak üzere serinin tanıtımına oldukça uzun bir zaman olsa da cihazlar ile alakalı birçok detay ortaya çıkmaya başladı. Twitter kullanıcısı olan Universelce tarafından yapılan paylaşım ile serinin üst sınıf modeli olarak bilinen iPhone 15 Pro Max modeline ait kamera çıkıntılarının görselleri paylaşıldı.

 

iPhone 15 Pro Max Modelinde Kamera Çıkıntıları Küçülecek

@Universelce isimli Twitter kullanıcısı genel olarak akıllı cep telefonları ile alakalı yaptığı paylaşımlar ile biliniyor. Kullanıcı geçtiğimiz günlerde de iPhone 15 Pro Max modelinin tasarımı ile alakalı yeni görüntüleri paylaştı. Ve bu paylaşım ile beraber pek çok kişi tarafından eleştiri odağına yerleştirilmiş lan kamera çıkıntılarında küçülmeye gidildiği görülüyor.

 

Elde edilen görsele göre Apple tarafından gerçekleştirilen iPhone 15 Pro Max tasarımında kamera çıkıntıları önceki modele göre 0,59 mm kadar küçük olacak. Modelin selefi olan iPhone 14 Pro Max modeli incelendiği zaman da görülebileceği üzere kamera çıkıntılarının boyutları 4,18 mm olarak belirlenmişti. Yeni modelde ise kamera çıkıntı boyutunun 3,6 mm olacağı tahmin ediliyor.

 

Bunun yanı sıra iPhone 15 Pro Max ile alakalı elde edilen tek bilgi kamera çıkıntısı konusunda bilgiler ortaya çıkmadı. Cihazın boyutları konusunda da yine bilgiler insanların karşılarına çıkıyor. Bu bilgilere göre cihazın genişliği 76,7 mm, yüksekliği 129,9 mm, kalınlığı 8,3 mm ve toplam kalınlığı ise 11,84 mm olarak belirlenmiş.

 

Diğer yandan hem iPhone 15 Pro Max hem de seride yer alacak olan üst modellerde titanyum kullanılacağı da yine uzun süre öncesinde belli olan detaylar arasında yer alıyordu. Böylece cihazların sağlamlığının da arttırılması sağlanacak. Aynı zamanda Apple, bu model ile beraber USB-C bağlantı noktasını da ilk defa benimsemiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top