Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Telefonu Tamiri Ne Kadar Sürüyor ?

Cep telefonunuzun tamiri arıza tipine göre değiştiğinden onarım süreside tamamen bununla ilgilidir örnek vermek gerekirse iphone ekran değişimi ortalama 1 saat sürerken kamera camı değişimi 30dk.sürmektedir, genellikle yüksek seviye tamir işlemleri örneğin şaj entegresi değişimi 1 günü bulabilmektedir.Süreler servis yoğunluğuna göre değişmektedir.Cep telefonunuzu tamir için bıraktığınızda ücretsiz arıza tespiti sonrası tahmini tamir süresi size bildirilmektedir.

Ekran İle Ön Cam Değişimi Arasında Ne Fark Var ?

Cep telefonu tamiri sektöründe en çok müşterilerimizden gelen arıza tipi ekran yada ön cam kırılmasıdır.Telefonunuz darbe aldığında genellikle ilk aşamada ekran üzerindeki ön cam kırılır daha sonra ekran kırılabilir.

ÖN CAM DEĞİŞİMİ

Ön cam herhangi bir elektronik bağlantısı olmayan ekran koruması ve kasa bütünlüğü sağlayan bir camdır(bu cam sayesinde LCD ekranı korur)Ön cam kısmı herhangi bir dokunmatik vb fonksiyonu barındırmamaktadır.

EKRAN DEĞİŞİMİ

Ekran ise bütün dokunmatik ve renk fonksiyonlarının olduğu kısımdır eğer ekranınız bozulursa ön camla birlikte takım olarak değişmektedir.

Ön Cam Değişimi Neden Daha Ucuz?

Telefonların ön cam değişimi yapılırken komple cep telefonunuzun ekran değişimi yapılmaz sadece ekran üzerindeki kasa bütünlüğünü sağlayan cam değişir,orjinal ekranınızı kullanmaya devam edersiniz.Ekran değişmediği için maliyet daha ucuzdur.

Back to top