Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Galaxy A14 Samsung İnternet Sitesinde Ortaya Çıktı

Samsung, belirli dönemlerde ürettiği modeller ile akıllı cep telefonu dünyasında lider isimlerden bir tanesi olmaya devam ediyor. Marka tarafından yakın zamanda tanıtılması beklenen Galaxy A14 modeli ile alakalı sızıntıların sayısında ciddi bir artış ortaya çıkmaya başlamış durumda. Daha öncesinde NBTC, FCC, BIS ve Geekbench veri tabanında görünmüş olan ve daha sonrasında da tasarımı büyük oranda belirlenmiş akıllı cep telefonu, şimdilerde ise Samsung’un internet sitesinde kendini gösterdi. Bu durum da yeni modelin tanıtımın çok yakın bir zamanda olduğu anlamını içerisinde barındırıyor.

 

Samsung Destek Sayfasında Galaxy A14 Göründü

Geçtiğimiz sene Aralık ayında Samsung tarafından Galaxy A13 modeli kullanıcıların karşısına çıkartıldı. Şimdilerde ise sıra cihazın halefi olan ve uzun bir zamandır sızıntıları ile gündemden düşmeyen Galaxy A14 modeli ile alakalı pek çok farklı detay ortaya çıktı. En son olarak da model, Samsung’a ait resmi destek sayfasında SM-A146B/DS model numarası ile görüldü.

 

5G ve 4G varyantları ile satışa çıkacak olan Galaxy A14, iki farklı işlemci seçeneğine sahip olacak. Bunlar ise Exynos 1330 ve MediaTek Dimensity 700. Var olan bu bilgiler, geçmişteki performans testinde ortaya çıktı. Bunun haricinde 6.8 inç FHD+ çözünürlüğe sahip LCD panelin de cihazda kullanılabileceği düşünülüyor. Aynı zamanda model, 50 megapiiksel ana kamera ve 13 megapiksel ana kamera ile kullanıcıların karşısına çıkabilecek. Pil konusunda ise marka 5.000 mAh’lik pil tercih edecek.

 

Aynı giriş segmentinin genelinde olduğu gibi Galaxy A14 de ortalama ekran gövde oranına ve damla çentiğe sahip olacak. Arka kısmında ise dikey şeklinde sıralanmış üç tane kamera bulunacak. Cihazın tanıtım tarihi ise ya bu ay içinde ya da en geç 2023 başlarında gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top