Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Galaxy S23 Ultra Modelinde Wi-Fi Sorunu Yaşanıyor

Akıllı cep telefonları artık insanların pek çok şeyi rahatlıkla yapabildikleri teknolojik ürünler olarak biliniyor. Dolayısıyla kullanıcılar da satın alacakları cep telefonundan maksimum verim elde etmek istiyorlar. Samsung da ortaya koymuş olduğu cihazlar ile insanlara en iyisini vermeyi hedefliyor. Marka, 1 Şubat tarihinde yapmış olduğu Unpacked etkinliği kapsamında Galaxy S23 serisinin tanıtımını gerçekleştirdi. Lakin cihazların satışa sunulmasından sonra yalnızca Reddit değil Samsung forumlarında yer alan pek çok Galaxy S23 kullanıcısı tarafından cihazlarda Wi-Fi sorunu olduğu belirtiliyor. Birçok Galaxy S23 Ultra kullanıcılarının yaşamış olduğu bu sorunla karşılaşan kişilerin sayısı ise her geçen gün artıyor.

 

Galaxy S23 Ultra’da Yaşanan Wi-Fi Sorunu Pek Çok Cihazda Kendini Göstermeye Başladı

Samsung tarafından bir süre öncesinde içerisinde Galaxy S23 Ultra modelinin de bulunduğu amiral gemisi serisinin tanıtımını gerçekleştirdi. Seri her ne kadar daha yeni tanıtılmış olmasına rağmen Galaxy S23 Ultra modeline sahip olan bir bilişim uzmanı tarafından cihazın Wi-Fi üzerinden internete erişim sorunları yaşamakta olduğu dile getiriliyor.

 

Bilişim uzmanı tarafından yapılmış olan açıklamalara göre Galaxy S23 Ultra model cihaz, satın alınıp kullanılmaya başlanan ilk günden bu yana Wi-Fi bağlantısına sahip olsa da erişim sıkıntısı yaşıyor. Bu sorunu düzeltmek adına pek çok farklı yolu denediğini belirten uzman, en son olarak ise cihazı Wi-Fi 6’dam Wi-Fi 5’e geçirmesinden sonra sorunu çözmüş olduğunu söylüyor. Aynı sorunla karşı karşıya kalmış olan diğer kullanıcılar da cihazlarını fabrika ayarlarına çevirdikten sonra Wi-Fi 6 ve WPA3’ü devre dışı bırakmalarından sonra bu sorunu ortadan kaldırdıklarını belirtiyorlar.

 

Bilişim uzmanı tarafından Galaxy S23 Ultra ile alakalı iletilen tek bilgiler de bunlar değil. Eşinin de aynı model cep telefonuna sahip olduğunu belirten uzman, onun kendisi gibi sorunlar ile karşı karşıya kalmadığını da belirtiyor. Bu da sorunun herhangi bir bağlantıya ya da ülkeye göre farklılık göstermiyor.

 

Samsung cephesinden ise Galaxy S23 Ultra kullanıcılarının yaşamış olduğu sorun ile alakalı bilgi sahibi olduğu lakin bu konuda herhangi bir düzeltme yapmadığı Gizmochina tarafından belirtildi. Yapılan habere göre akıllı cihazın iade süresinin dolmasından sonra güncelleme yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top