Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Huawei Mate 50 Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

Geçmiş dönemlerde Amerika Birleşik Devletleri tarafından yaptırımların gölgesinde faaliyetlerini sürdürmekte olan Hıawei’nin üretmiş olduğu Mate serisi, kara liste durumu söz konusu olmadan önce ciddi anlamda satış başarılarına sahipti. Ancak olumsuz durumların meydana gelmeye başlaması ile beraber şirketin Pazar payında ciddi oranda azalma durumu söz konusu oldu. Ve bununla beraber de doğal şekilde seriye ait satış rakamlarda düşüş meydana geldi.

 

Marka, şimdilerde ise farklı çözüm yolları ile beraber yaptırımların beraberinde getirmiş olduğu yaralarını en iyi şekilde sarmak adına adımlar atıyor. Yakın zamanda marka Mate 50 serisini piyasaya sürmeyi hedefliyor. İlk olarak bu senenin sonlarına doğru tanıtımı yapılacağı iddia edilmiş olan modeller ile alakalı tasarımlar ve net çıkış tarihi ile alakalı detaylar da ortaya çıkmaya başladı.

 

Huawei Mate 50 Serisi ile Neler Geliyor?

Huawei’ye yakın olarak kaynakların aktardıkları bilgilere göre, Mate 50 serisi, 7 Eylül tarihinde kullanıcıların karşısına çıkartılacak. Serinin içerisine Mate 50e, Mate 50 Pro ve Mate 50 RS cihazları yer alacak. Üretimi yapılan serinin, yaptırımların ortaya çıkartmış olduğu zorluklardan dolayı farklı işlemcilerden güç alacağı söyleniyor.

 

Bununla beraber Mate 50, Image XMAGE desteğinin yanı sıra kamera kısmında da ciddi anlamda önemli yenilikleri kullanıcılara sunacak. Lakin bu yeniliklere rağmen kısıtlamalardan ötürü 5G yerine 4G desteğine sahip olacak. Lakin bu durum, son zamanlarda piyasaya sürülmeye başlamış olan 5G kılıflar ile beraber kısa süreliğine de olsa çözülebilecek bir durum olarak görülebiliyor. Üstelik Mayıs ayında Soyealink, P50 Pro için kullanılacak tarzda 5G modem barındıran bir kılıfı geliştirmeyi de başardı.

 

Farklı özellikleri ön plana çıkmaya başlamış olan Mate 50 serisinin çıkış tarihi konusunda ise henüz marka tarafından resmi bir açıklama ortaya çıkmadı. Ancak gelen raporlara göre 7 Eylül tarihinde Çin’de serinin vitrine çıkartılması planlanıyor. Seri ile alakalı gelen son bilgi size kutudan HarmonyOS 3.0 işletim sistemi ile beraber çıkacağı. Teknoloji meraklıları, şimdilerde yaptırım sonrasında çıkacak olan bu serinin tüm özelliklerini merakla bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top