Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Huawei Nova 9 İncelemesi – Tamiri – Ekran Değişimi

Uygun fiyatlara birinci sınıf akıllı telefon kalitesini elde etmek isteyenler, Huawei Nova 9 ile beraber bu konuda aradıklarını bulmayı başaracağa benziyor. Son derece etkileyici bir tasarıma sahip olan cihaz, teknik özellikleri ile rakiplerine karşı ön plana çıkmayı başarıyor. 66 W hızlı şarj özelliği, 50 MP kamerası ve 120 Hz OLED ekranı ile kullanıcılarına en iyisini vaat ediyor.

 

Huawei Nova Tasarımı ve Ekranı

Kullanıcıların Huawei Nova 9 incelemesi yaparken de görebilecekleri üzere tasarımı oldukça modern. 7,77 mm kalınlığa sahip olan ince cihazın ağırlığı ise yalnızca 175 gram. Arka kısmında yer alan hap görünümündeki büyük kamerasının altında ise küçük kamera ile sensörler yer almakta. Ana ekran 50 MP çözünürlüğe sahip. Diğer kısımda ise 3 tane küçük kamera ile flaş bulunuyor. Elips şeklinde olup fazla çıkıntısının bulunmaması, cihazın kullanımını kolaylaştırıyor.

 

6,57 inç ekrana, 2340 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip olan ekran, ortalamanın üzerinde. Aynı zamanda ekran için OLED kullanılması, netlik ve keskinlik konusunda kullanıcılara ciddi anlamda bir avantaj sağlıyor. Ekran kavisli olsa da bu kavisten kaynaklı bir kararma durumu söz konusu değil. 1 milyonun üzerinde renk desteğinin bulunması, yüksek parlaklığa sahip olması, siyah rengin derinliği ve renk canlılığı ile etkileyici bir multi medya deneyimi yaşamak isteyenlere aradıklarını veriyor. 120 Hz yenileme hızı normalde yalnızca yüksek segmentli olan cihazlarda bulunan bir ekran özelliği. Ancak Nova 9 bu özelliği de cihazına eklemiş durumda.

 

Huawei Nova 9 Pil Sağlığı

Akıllı cihaz kullanıcılarının en fazla önem verdikleri konulardan bir diğeri de pil sağlığı. Çünkü cihazların özellikleri ne kadar etkileyici olsa da pil ömrü konusunda yaşanan sorunlar kullanımı oldukça ciddi anlamda etkiliyor. Huawei Nova 9 da kullanıcıların bu konudaki sorunlarını en iyi şekilde gidermeyi hedefliyor. 4300 mAh’lik pil kapasitesi, cihazın uzun süre kullanılabilmesine yardımcı oluyor. 66 W kablolu şarj desteği ise yalnızca 15 dakikalık şarj süresinin sonucunda pil seviyesini %38’e kadar çıkartmayı başarıyor. Böylece ortaya uzun süreli kullanıma uygun bir cihaz çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top