Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

IOS 16.1 Beta 2 ile Tasarım ve Performans İyileştirmeleri Sunulacak

 Apple cihazları tarafından gerçekleştirilen güncellemeler her zaman teknoloji meraklıları için ön planda konulardan bir tanesi oluyor. Geçtiğimiz haftalarda yayınlanmış olan İOS 16 güncellemesi ile beraber iPhone için pek çok yeni özellik ortaya çıktı. Lakin her sürümde meydana geldiği gibi İOS 16’da da kimi hatalar ve eksiklikler bulunuyordu. Apple, var olan bu durumun farkında olarak çalışmalarına hız kesmeden devam etmeye başladı. Ve bunun sonucunda da İOS 16.1 beta sürümünü yayınladı.

 

IOS 16.1 Beta 2 ile Beraber Neler Değişiyor?

IOS 16 güncellemesinin sonrasında ortaya çıkan yeni özellikler büyük oranda ilgi çekmişken Apple tarafı IOS 16.1 için ikinci beta güncellemesini yayınladı. Var olan bu sürüm ile birlikte sorun düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri kullanıcılara sunulurken yeni gelen en büyük kozmetik anlamdaki değişim ise pil göstergesinde yer alan tasarım değişikliği oldu. Bununla birlikte cihazlarda kilit ekranı tekrardan şarj sırasında pil yüzdesini de göstermeye başladı.

 

Bunun yanı sıra IOS 16.1 beta sürümü ile beraber ekranın açılması sonrasında kilit ekranında saatin tam üst kısmında yer alan tarihin bulunduğu yerde kısa bir süreliğine dahi olsa pil göstergesi görülmeye başlanacak. Birkaç saniye sonrasında kaybolacak olan pil seviyesi kalıcı bir durum olmayabilir. Apple tarafından yakın zamanda tasarım konusunda değişikliklerin yapılması beklenmekte.

 

IOS 16.1 ile Pil Yüzdesi Gösterme

Kullanıcılar İOS 16.1 güncellemesini yükledikten sonra Ayarlar bölümüne gelerek Pil sekmesine tıklamalı. Buradan ise Pil Yüzdesi seçeneği aktif edilerek işlem tamamlanır. Böylelikle artık cihazın ekranının sağ üst kısmında pil simgesinin içerisinde pil yüzdesini de görmek mümkün hale gelir.

 

Yeni Gelen Diğer Yenilikler

Gerçekleştirilen İOS 16.1 iler beraber artık kilit ekranı çok daha fazla özelleştirilmeye başlanıyor. Kullanıcılar kilit ekranındaki bir resimden obje seçerek bunu saatin üzerine getirebilecek. Bununla beraber birden fazla kilit ekranı da yine seçilebilecek. Aynı zamanda kilit ekranını widget ile destekleyen uygulamalar kullanarak zenginleştirmek de artık yeni güncelleme ile beraber mümkün hale gelmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top