Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone 14 Modelde Kaza Algılama Özelliği Test Edildi

 

 

Apple tarafından kısa bir süre öncesinde tanıtımı yapılan iPhone 14, beraberinde pek çok farklı özelliği getirmesi ile biliniyor. Bu özellikler arasında kaza algılama yeteneği ise daha öncesinde hiçbir akıllı cep telefonunda görülmemiş yetenekleri insanların beğenisine sunuyor. Ortaya çıkartılmış olan bu özelliği gerçekte hayatta test eden bir YouTuber ise iPhone 14 modelinin bu özelliğinin ortaya çıkarttığı sonuçları kendi kanalında yayınladı.

 

Kaza Meydana Geldiğinde iPhone 14 Ne Yaptı?

Arabanın yapmış olduğu trafik kazasını algılamanın yanı sıra acil yardım çağırma özelliği ile dikkatleri üzerine çekmekte olan iPhone 14, geçtiğimiz günlerde bir teknoloji kanalı tarafından test edildi. Ve test sonucunda elde edilen sonuçlar son derece dikkat çekici oldu. Gerçek bir kaza deneyimini ortaya çıkartan YouTuber, iPhone 14’ün kaza sırasında yaptıklarına yer verdiği bir video paylaştı. Videodaki detaylar ise cihazın bu konudaki başarısını ortaya koyar nitelikte.

 

İki defa araba çarpışması ile testi gerçekleştirilen iPhone 14, her ikisinde de son derece sevindirici sonuçların ortaya çıkmasını sağladı. Çarpışmanın meydana gelmesinden sadece birkaç saniye sonrasında kaza olduğunu başarılı şekilde algılayan iPhone 14, birkaç saniyelik süre zarfında kullanıcının acil yardım isteyip istemediği ile alakalı yanıt bekledi. Yanıt alamaması sonrasında ise 10 saniyelik sayaç başlattı ve sürenin bitmesi ile beraber hiç zaman yitirmeden acil yardım çağırma özelliğini devreye soktu.

 

Araba kazası algılama özelliği ise düşünülenin aksine yalnızca iPhone 14 modelinde yer almıyor. Onun yanı sıra Apple Watch Series 8, Apple Watch SE (2. Nesil) ile Apple Watch Ultra modellerinde de yer alıyor. Olası bir trafik kazası esnasında kişinin hayatını kurtarmak adına son derece önemli bir adım olarak görülen araba kazası algılama özelliğinin var olması, markanın her bir cihaz için yapmakta olduğu çalışmaları sürekli olarak arttırarak devam ettirmek istediğinin de önemli kanıtlarından bir tanesi. Hali hazırda yeni özellikleri ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran iPhone 14, bu özelliği ile de teknoloji meraklılarından tam not almayı da başarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top