Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone Ekran Parlaklığı Nasıl Arttırılır?

iPhone ekran parlaklığı, kullanıcılar tarafından isteklerine bağlı olarak değiştirilebiliyor. Bu sayede de cihazı kullanacak olan kişiler ortama ve gereksinimlerine göre diledikleri gibi arttırıp azaltma imkanına sahip olabiliyorlar. Android işletim sistemine sahip cihazlardan farklı olarak Apple bünyesinde yer alan cihazların kendilerine özgü sistemleri ve ayar kısımları bulunmakta. Dolayısıyla ekran parlaklığını arttırmak isteyenler, cihazdaki farklı yöntemleri kullanarak isteklerini yerine getirmiş olacaklardır.

 

iPhone Ekran Parlaklığı Ayarlama İşlemleri

Kullanıcıların iPhone ekran parlaklığı arttırma işlemleri için ilk olarak tercih edebilecekleri yer cihazdaki denetim merkezi olabilecektir. Denetim merkezine ulaşmak için ilk aşamada cihazın sağ üst köşesinden parmakla aşağıya doğru itme işlemi yapılır. Böylece cihazın denetim merkezi açılmış olur. Daha sonrasında ise lamba ikonunun olduğu kısım yukarıya doğru itilir. Böylece ekran parlaklığı arzu edilen düzeye arttırılabilmektedir.

 

Ekranın parlaklığını arttırmak adına tercih edilecek diğer yol ise ayarlar bölgesi. Ayarlara girilmesinden sonra alt kısımda “Ekran ve parlaklık” seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneğe dokunulmasından sonra parlaklık seviyesi çizgisi görülecektir. Çizgi sağa doğru kaydırılması sonucunda daha parlak bir ekran ortaya çıkartılmış olacaktır.

 

iPhone Ekranının Kendi Kendine Kararması

iPhone kullanıcılarının bir kısmı, ekranlarının aniden kararması sorunundan şikayet ediyor. Çünkü her iPhone ekran parlaklığı ayarı yapıldıktan sonra ekranda kararma ortaya çıkabilmektedir. Böylesi durumlarda yazılımsal bir sorun varsa kullanıcı bunu kendi kendine cihazının güncellemesini yaparak ya da yeniden başlatarak çözebilir. Ancak şarj entegresi gibi sorunlardan ötürü yani donanımsal bir sorun varsa ilgili parçanın dikkatli bir şekilde çıkartılarak yerine yenisinin takılması gerekecektir.

 

Aksi durumda cihaza şarj bölgesi bozuk olduğu için olması gerektiği kadar enerji gelmeyecektir. Apple teknik uzmanlarımız, ekran parlaklığı ile alakalı sorunların yaşandığı cihazlar ile alakalı işlemleri kısa süreler içerisinde gerçekleştirmektedir. Yapılacak değişim işlemi kolay gibi görülse de gerçekte büyük bir dikkat istemektedir. Çünkü atılacak olan en ufak bir yanlış adım ile beraber ortaya ister istemez çok daha ciddi sonuçlar çıkmış olacaktır. Ekibimiz hangi model olursa olsun fark etmez cihazdaki sorunu giderek ekranın istenilen parlaklıkta kullanılmasını sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top