Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone Ekran Parlaklığı Yükseltme Sorunu

iPhone ekran parlaklığı yükseltme sorunu, bu cihazı kullanan pek çok kullanıcının en az bir kere karşı karşıya kalabildiği sorunlar arasında yer almaktadır. Günümüzde akıllı cihazlarda artık önemli olan şey ekran. Çünkü günlük yaşamda cihazda yapılacak olan şeyler ekran üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ve ekranın doğru parlaklıkta olmaması demek, işlemlerin istenildiği gibi yapılamamasına neden olmaktadır.

 

iPhone Ekran Parlaklığı Kendi Kendine Azalıyor

Parlaklığın kendi kendine değişmesi yani bir süre sonrasında cihazdaki parlaklığın azalması, Apple cihazların aslında ekranlarını korumak adına yaptıkları bir işlemdir. Bu durum cihaz bünyesinde otomatik olarak tanımlanmaktadır. iPhone ekran parlaklığı yükseltme sorunu konusunda doğru çözüme ulaşmak için cihazın ayarlar bölgesine girilmelidir. Sonrasında Ekran Kolaylıkları sekmesi tıklanarak burada yer alan Otomatik Parlaklık kapalı konuma getirilebilir. Otomatik Parlaklık, değişmekte olan ışık koşullarına göre parlaklık sürgüsünü hareket ettirmektedir. Bunun kapatılması, parlaklığın kullanıcı tarafından ayarlanmasını sağlar. Böylece cihazın ısınması sonucunda otomatik olarak kapanması ortadan kaldırılacaktır.

 

Bu aşamada dikkat edilmesi gereken şey ise cihazın çok fazla ısınmasını engellemektir. Çünkü cihazdaki ısınma başta batarya olmak üzere pek çok parçayı ciddi anlamda etkilemektedir. Dolayısıyla daha sonrasında cihazın kullanımını engelleyebilecek sorunları beraberinde getirecektir. Bunun olmasının engellenmesi adına cihazınızı teknik servisimize gönderebilirsiniz. Böylece sorunun giderilmesi sağlanmış olacaktır.

 

iPhone cihazların denetimi için özel bir alan yer almaktadır. Dolayısıyla buradan iPhone ekran parlaklığı yükseltme sorunu kolaylıkla giderilebilmektedir. Ekranın sağ üst köşesinden ya da alt ekrandan yukarıya doğru kaydırma işlemi yapılarak Denetim Merkezi ekranı ortaya çıkartılabilmektedir. Daha sonrasında ise ekran yükseltme adına parlaklık çubuğu yukarıya doğru sürüklenebilir. Sürükleme işlemi esnasında ekrandaki parlaklığın durumu hakkında net bilgiler elde edilebilecektir.

 

Bunun dışında Ayarlar sekmesinden de yine ekran parlaklığı yükseltilebilmektedir. Burada bulunan Ekran ve Parlaklık sekmesinde sürgü sağa doğru sürüklendiği zaman ekranın parlaklığının yükseltilmesi mümkün hale gelmiş olacaktır. Sürekli olarak ekranın parlaklığını değiştirmek istemeyenler, True Tone sekmesini açabilirler. Böylece ekranın rengi ve yoğunluğu ortamdaki ışığa uygun şekilde ayarlanmaktadır. Cihazda yer almakta olan ileri düzey sensörler ile beraber görüntülerin çok daha doğal bir şekilde gösterilmesi sağlanmış olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top