Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone Foto Düzenleme Ayarları

iPhone foto düzenleme ayarları doğru şekilde yapıldığı takdirde, en güzel anıları etkili şekilde ölümsüzleştirmek de mümkün hale gelmektedir. Özellikle de son dönemlerde insanların kullanımına sunulmaya başlanmış olan cihazlar, profesyonel fotoğraf makinelerinin kalitesinde fotoğrafların çekilmesini sağlamaktadır. Apple, mobil fotoğrafçılık ile alakalı kullanıcılarına en fazla destek veren firma olarak ön plana çıkmaktadır. Bu aşamada önemli olan şey ise yalnızca fotoğrafları çekilmesi olmayacaktır. Aynı zamanda çekilecek fotoğrafların düzenlenmesi de gerekmektedir. Ve iPhone bu konuda kullanıcılarına en iyisini vermektedir.

 

iPhone Foto Filtre Efekti ve Işık Ayarlaması

Apple akıllı cihazlarda tek renkli kara film filtresinden canlı filtreye kadar tam 9 tane filtre yer almaktadır. Filtrenin fotoğrafta kullanılması adına ilk aşamada filtreyi kullanmak adına fotoğraf açılmalıdır. Daha sonrasında fotoğrafın alt kısmında birbiriyle kesişmiş üç dairenin üzerine dokunularak filtre seçimi yapılabilir.

 

Işık ve renk ayarının yapılması adına ise iPhone foto düzenleme ayarları devreye girmektedir. Fotoğrafın sağ üst kısmında düzenle seçeneği yer almaktadır. Burada ekranın sol alt kısmındaki radyo butonu görünümündeki alanda ayarlamalar yapılabilmektedir. İstenirse bu ayar cihaz tarafından otomatik olarak da yapılabilmektedir.

 

Parıldama ve Işıklı Alanlar özellikleri ile fotoğrafa yansımakta olan ışıkların tüm fotoğrafa yayılması da mümkün hale gelmektedir. Aynı zamanda Kontrast, Parlaklık ve Gölgeler ile alakalı ayarlar da fotoğrafların daha güzel görünmesini sağlamış oluyor.

 

iPhone Foto Kırpma, Döndürme ve Çevirme Ayarlaması

Bunların yanı sıra iPhone foto düzenleme ayarları içerisinde fotoğrafların boyutları hakkında değişim için özellikler de yer almaktadır. Fotoğrafın açılmasından sonra düzenleme butonu üzerinden fotoğrafın boyutlandırılması ve isteğe göre çevrilerek kaydedilmesi de sağlanmaktadır. Kırpma işlemi esnasında bu işlem standart oranlarda yapılabileceği gibi eğer istenirse manuel olarak da belirtilmiş alanlarda kırpma işlemi de yapılabilmektedir.

 

Fotoğrafı belirli oranlarda döndürmek isteyenler için de iPhone tarafından özel ayarlar sunuluyor. Fotoğrafın sol üst köşesine bakıldığı zaman da görülebileceği üzere burada ok ve kare objeleri yer almaktadır. Bunlar sayesinde yalnızca 90 derece değil, 180 ve 270 derece oranlarında da döndürme işlemi mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top