Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone Fotoğraf Aktarma Sorunu

iPhone fotoğraf aktarma sorunu genel olarak akıllı cihazdan bilgisayara aktarım işlemi esnasında kendini gösteren bir sorundur. Ortaya çıkan hata ile beraber fotoğraflar ilgili bilgisayara taşınamaz. Kullanıcılar bu aşamada fotoğraflarını normal şekilde aktaramadıkları için farklı ve daha meşakkatli yöntemleri seçmek zorunda kalabiliyorlar. Çünkü kimi bilgisayarlarda fotoğraf dosyalarını aktarma programı yüklenemeyebilmektedir. Gerçekte ise bu sorunun çözümü için belli başlı konulara dikkat etmek yeterli olacaktır.

 

iPhone Fotoğraf Aktarımı Nasıl Yapılır?

Ortaya çıkan iPhone fotoğraf aktarma sorunu ile alakalı çözüm için ilk aşamada cihazdaki ayarların doğru olarak yapılmış olması önemlidir. Bunun için Ayarlar sekmesinden Fotoğraflar’a gidilmeli ve sonrasında ise iCloud Fotoğraf Paylaşımı ve Fotoğraf Yayınım sekmesi aktif olarak seçilmelidir. Böylece fotoğraf aktarma sorunu ortadan kaldırılabilecektir.

 

Aktarma işlemi için kullanılan bağlantı kablosu, pek çok kişinin çok fazla dikkat etmediği ancak sorunun çözümü için son derece önemli olan bir konudur. Çünkü eski bir bağlantı kablosu kullanılması halinde aygıta erişememe sorunu ya da USB bağlantı noktasının uyumsuz olması sorunu ortaya çıkabilmektedir. Dolayısıyla kablo yenilerek fotoğraf aktarım işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

 

Bilgisayarın cihazı tanıması için iTunes’un son sürümünün bilgisayara yüklenmesi gerekmektedir. “Cihaz mevcut değil” hatası, son sürümün yüklenmesi ile beraber ortadan kaldırılmış olacaktır.

 

Windows kullanıcıları Apple Mobile Device USB sürücüsünü yeniden yükleyerek fotoğraf aktarım işlemini yapabilirler. Bunun için cihaz ilk aşamada bilgisayardan ayrılır. Sonrasında İOS cihazın kilidi açılır ve ana ekrana gidilir. Ardından cihaz tekrar bağlanır. Bu aşamada iTunes açıksa kapatılır. Ayarlar bölgesinden “Aygıt Yöneticisi” seçilir. “Taşınabilir Cihazlar” bölümü açılır ve bağlı cihaz bulunur. Cihaz adına sağ tıklanarak “Sürücüyü Güncelle” seçilir. Son aşamada ise “Güncel Sürücü Yazılımını Otomatik Olarak Ara” seçeneği tıklanır. Başka bir güncelleme yoksa iTunes açılır.

 

Cihazın bilgisayara bağlanması sonrasında iPhone ekranında cihaza bağlanıldığını bildiren bir bildirim çıkacaktır. “Güven” seçeneğine tıklanmasından sonra cihazın durumunun seçilmesini isteyen bildirim görülecektir. Cihaz açıldıktan sonra fotoğraf ve videolar seçildikten sonra “İçe Aktar” seçeneği tıklanır. Böylece iPhone fotoğraf aktarma sorunu kolaylıkla çözülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top