Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

MWC 2023 İlk Gününde Hangi Teknolojik Ürünler Tanıtıldı

Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2023, İspanya’nın başkenti olan Barcelona’da başladı. Ve firmalar da 2 Marta kadar sürecek olan bu teknoloji fuarında en yeni ürünlerini kullanıcılarına tanıtıyor. İlk gün de pek çok farklı ürün gelenlerin karşısına çıkartıldı.

 

MWC 2023’ün İlk Günündeki Teknolojik Ürünler

MWC ilk gününde en fazla dikkat çeken modellerin başında gelen ise OnePlus’un ilk konsept telefonu tasarımı oldu. Firma tarafından sunulan bu akıllı telefonda ısınmadan korunmasını, serin kalmasını ve pil tüketimini mümkün olan en az seviyelere indirmesini sağlayacak özel bir tasarım yer alıyor. Modelin arka panelinde yer alan siyah zeminin üzerinde bulunan mavi parlak çizgiler ise Active KryoFlux soğutma teknolojisi temsil ediliyor.

 

Bununla beraber MWC ilk gününde kullanıcılara tanıtılan teknolojik cihazlardan bir diğeri de Xiaomi 13 serisi. Marka aynı zamanda bu seri Xiaomi 13 ile 13 Pro modellerinin de tanıtımını gerçekleştirdi. Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye sahip olan cihazların ikisinde de 120 Hz yenileme hızına sahip OLED ekranlar bulunuyor. Xiaomi 13 modelinde 6.3 inç büyüklükte, Pro modelinde ise 6.7 inç büyüklüğünde ekran tercih edilmiş. Bu modeller 8 Mart tarihinde 999 Euro ve 1.299 Euro olarak satışa sunulacak.

 

Tecno da yine MWC içerisinde ilk gün Bukalemun Renk Teknolojisi ile bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Lenovo ise Ekim ayında tanıtımını gerçekleştirdiği dizüstü bilgisayarını bu etkinlikte sergiledi. Bilgisayarın en fazla dikkat çeken özelliği ise katlanabilir akıllı telefonlardaki gibi genişleyen bir ekranının olması. Yukarıya doğru olacak şekilde açılarak genişleyen bu bilgisayar; uzatılmadığı zaman 4:3 en boy oranında, 12.7 inç büyüklükte ve 2024 x 1604 ekran boyutunda. Açıldığı zaman ise 2024 x 2368 boyutlarına ulaşıyor.

 

Bunlarla beraber MWC ilk günde Motorola Defy Uydu Bağlantısı gösterime sunuldu. Kullanılan bağlantı; Android ve iPhone fark etmez tüm akıllı cep telefonlarına acil durum uydu teknolojisini eklemekte. Böylelikle iPhone 14 serisinde yer alan üst model cep telefonuna sahip olunmasına gerek olmadan da özelliğin kullanılmasını mümkün kılıyor. Anahtarlık boyutunda olan bu bağlantı cihazının fiyatı ise 99 dolar. Son ürün ise dakikalar içinde tamir edilebilen Nokia G22 modeli tanıtıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top