Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Samsung Galaxy Model Cihazlar İçin Kamera Performansını Arttıran Uygulamasını Yayınladı

Akıllı cihazlarda kamera konusu kullanıcılar için son derece büyük bir öneme sahip. Samsung da piyasaya sürmüş olduğu akıllı cep telefonlarını yazılımsal anlamda desteklemeye ve bu cihazlar için yeni uygulamaları çıkartmaya da devam etmekte. Marka, en son olarak Good Luck ismini vermiş olduğu uygulama paketine Camera Assistant eklentisini de dahil etti. Kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmayı hedefleyen bu uygulama, kullanıldığı akıllı cep telefonunun çekim kalitelisini de yükseltmeyi başarıyor.

 

Camera Assistant Uygulamasını Ortaya Çıkarttı

Genel olarak Samsung markası ortaya çıkartmış olduğu uygulamalar ile beraber kameralara yeni işlevleri ekleme konusunda son derece kararlı. Geçtiğimiz aylarda yayınlamış olduğu Expert Raw da buna örnek olarak gösterilebiliyor. Marka şimdilerde ise ortaya çıkarttığı yeni uygulaması ile beraber Galaxy modellerinde bulunan stok kameralara yeni işlevler kazandırmayı başardı. Galaxy Store üzerinden kullanıcılara sunulmakta olan Camera Assistant, fotoğraf çekmekten hoşlananların isteklerini karşılayacak işlevlere sahip. Var olan işlevleri ise şunlar;

 

  • Resim yumuşatma
  • Kenar ve dokuları düzeltme
  • Otomatik HDR
  • Resim ve videolarda ışık ortamına göre çok daha fazla detay yakalama
  • Deklanşör düğmesine basılı tutularak fotoğraf modunda video kaydı
  • Daha hızlı deklanşör
  • HDMI ekranlarda çok daha kaliteli önizleme
  • Zamanlayıcıya göre fotoğraf çekme
  • Daha hızlı şekilde kare yakalayarak hızlı deklanşör

 

Samsung tarafından yayınlanmış olan Camera Assistant uygulaması henüz bütün kullanıcılar için yayına çıkmadı. Sadece Android 13 ve üzerindeki Samsung Galaxy modelleri için kullanılmasının yanı sıra kısıtlı sayıda kullanıcı için sunulmuş durumda. Lakin kısa bir süre içerisinde bütün Samsung kullanıcılarına sunulması beklenmekte. Yalnızca Camera Assistant uygulaması ile değil yeni kamerasıyla da akıllı cep telefonu yarışında ön plana çıkmak isteyen Samsung’un amiral gemisi olarak tanımladığı cihazı ile alakalı birbirinden farklı iddialar da ortaya çıkmaya devam ediyor. Ortaya çıkartılacak Samsung Galaxy S23 Ultra’nın tamamen ISOCELL sensörlü 200 megapiksel kameraya sahip olacağı bir süredir ön planda olan iddialar arasında yer almaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top