Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Sıvı Soğutma Sistemli OnePlus 11 Concept’in Tanıtımı Yapıldı

OnePlus, var olan teknolojiyi kullanıcılarına en iyi şekilde sunmayı hedefleyen markalardan bir tanesi. Barcelona’da düzenlenen MWC 2023 etkinliğinde ise gelecekten gelen bir tasarıma sahip olan OnePlus 11 modelinin tanıtımını yaptı. Akıllı cihaz ayın bilgisayarlarda olduğu gibi sıvı soğutma sistemini bünyesinde barındırması ile ön plana çıkıyor.

 

Active CryoFlux Teknolojisi ile İçeriden Soğutma

İsminden de ortaya çıktığı üzere sadece konsept şeklinde geliştirilmiş olan OnePlus 11 içerisinde Active CryoFlux isminde özel soğutma sistemi bulunuyor. Cihazın içerisinde yer alan tüpler ile beraber soğutucu sıvının cihazın içerisinde dolanması da sağlanmış oluyor. Bu teknoloji ile beraber cihazın sıcaklığı 2,1 dereceye kadar düşerken yüksek performans gerektiren uygulamaların kullanılması esnasında ısınma sorununun ortaya çıkmasının da önüne geçilmesi hedefleniyor.

 

Kullanılan yeni teknolojinin yanı sıra tasarım konusunda da OnePlus 11 oldukça iddialı. Dışarıdan bakıldığı zaman saydam bir yapıya sahip gibi görülse de orta kısmında Active CryoFlux teknolojisini gösteren sıvı soğutma boruları görülüyor. Ve geliştirilmiş olan özel teknoloji ile beraber de ortaya son derece şık bir görüntünün çıkması sağlanıyor. Aynı zamanda cihazın arka kısmındaki kamera bölümünde de ışıklandırılmaların yer aldığını da görmek mümkün.

 

Fuarın en gözde ve dikkatleri üzerine çeken akıllı telefonların arasında kendine yer bulmayı başarmış olan OnePlus 11, her ne kadar yalnızca konsept olarak tasarlanmış olup satışa sunulmayacağı biliniyor olsa da aslında kullanıcılara gelecek zamanlarda ne tarzda akıllı cep telefonları ile karşı karşıya kalacaklarını gösteriyor. Özellikle de OnePlus gibi her zaman teknolojiyi en iyi şekilde kullanmayı hedefleyen markalar, ilerleyen zamanlarda en yeni modelleri kullanıcılarına sunmaya devam edecek.

 

Akıllı cep telefonu dünyasındaki markalar, bir yandan pazardaki paylarını arttırmak diğer yandan da hedef kitlesine her zaman en iyisini sunmayı hedefleyerek çalışmalarını gerçekleştiriyorlar. OnePlus 11 ile beraber de bu konuda atılacak olan adımların en iyi örneklerinden bir tanesi insanlara sunuluyor. Böylece kısa bir süre sonrasında birbirinden farklı özelliklere sahip olan akıllı cihazlar en yüksek performans ile insanların karşısına çıkartılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top