Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Sıvı Temaslı Cihazlar Tamir Olur Mu?

Sıvı temaslı cihazlar tamir olur mu sorusu pek çok kullanıcının karşı karşıya kaldığı soruna karşı sorulan bir soru. Bu soru cevaplanmadan önce aslında ortaya çıkacak olan bu durumun ne kadar hassas olduğu hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Çünkü böylesi bir durum sonrasında yanlış uygulamaların yapılması ile beraber düşünülenden çok daha ciddi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu aşamada insanların ilk olarak yaptığı hata, kulaktan kulağa söylenilen bilgiler ışığında cihazlarına müdahale etmek oluyor. Kimi durumlarda söylenilen bilgiler işe yarıyor gibi görülse de bu oran son derece azdır ve cihazın tamamen bozulmasına neden olabilmektedir. Dolayısıyla böylesi sorunlarda mutlaka profesyonel olarak destek almak gerekmektedir.

 

Sıvı Temaslı Cihazlar İçin Neler Yapılmamalıdır?

  • Sıvı temaslı cihazlar tamir olur mu sorusuna cevap almak için cihazın açılması asla denenmemeli ve vakit kaybetmeden uzmanlarımız ile iletişime geçilmelidir.
  • Bilinenin aksine sıvı temas etmiş olan cihazlara kesinlikle fön makinesi gibi cihazlar ile müdahalede bulunulmamalıdır. Çünkü bu işlem cihazdaki sıvının daha iç kısımlara gitmesine neden olabilmektedir.
  • Birçok insan sıvı teması olan cihazların direkt olarak pirinç içerisine yatırılmasının etkili olacağı düşüncesine sahip olmaktadır. Lakin yapılacak olan bu işlem cihazın içinde bulunan sıvının oksitlenmesi anlamına gelecektir.
  • Bataryası çıkabilen bir cihaz modeline sahip olan kişiler, sıvı temasının olmasından sonra hiç zaman yitirmeden bataryanın cihazdan çıkartılması gerekmektedir.
  • Birçok kişi cihazı sıvı ile temas ettikten sonra cihazı kendi kendine parçalarına ayırmak istiyorlar. Ancak bu aşamada profesyonel destek alınmaması durumunda cihaza fayda yerine zarar verebilecektir. Bundan dolayı da asla cihaz üzerinde herhangi bir işlem yapılmamalıdır.

 

Sıvı Temaslı Cihazların Tamir Ücreti Ne Kadardır?

Alanında uzman kişiler, sıvı temaslı cihazlar tamir olur mu sorusuna en başarılı cevabı vermek adına çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Teknik ekibimiz, cihazın mevcuttaki durumunu inceleyerek çalışmalarına başlayacaktır. Ücret ile alakalı ise net bir fiyat listesi vermek mümkün değildir. Çünkü sıvının hangi parçaya zarar verdiği belirlendikten sonra buna göre yapılacak işlemlere bağlı fiyat bilgisi kullanıcılara ulaştırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top