Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Uydu Bağlantılı İlk Android Telefon Motorola Defy 2 Ortaya Çıktı

Akıllı cep telefonu dünyasında artık rekabet hiç olmadığı kadar ön plana çıkmaya başladı. iPhone 14 serisi ile beraber ise uydu bağlantısı kullanılarak iletişim özelliği çok daha popüler bir hale gelmiş oldu. Ve pek çok marka da bu özelliğe sahip olacak telefonları üretmek adına çalışmalarına başladı. Bu kapsamda ortaya çıkacak Motorola Defy 2 modeli ile alakalı meraklı bekleyiş de devam ediyor.

 

Motorola Defy 2 SOS ve Uydu Mesajlaşma Özelliklerini İçerisinde Barındıracak

İlerleyen zamanlarda pek çok akıllı cep telefonu modelinde uydu bağlantısı özelliği bulunacak. Apple ise İOS ile beraber bu özelliği kullanıcılarına sundu. Android tarafında ise bu özelliğe ilk olarak sahip olacak model Motorola Defy 2. Bullitt Group ve Motorola, yerleşik iki yönlü uydu mesajlaşma özelliğini barındıran modelde beraber çalışmalarını gerçekleştirdiler.

 

Latin Amerika, Kanada ve Kuzey Amerika için Motorola Defy 2 ismi ile adlandırılacak olan bu cihaz, Afrika ve Orta Doğu’da CAT S75 ismine sahip olacak. Bu iki cihaz tamamen aynı olacak lakin farklı arka kapak tasarımlarında hazırlanacaklar. Cihazlarda Bullit Satellite Messenger isimli yerleşik iki yönlü uydu habercisi yer alacak.

 

Markalar tarafından ortaya çıkartılmakta olan tek uydu bağlantısı ürün ise bu olmayacak. Motorola Defy Satellite Link isimli cihaz ile beraber ise SOS özelliği ve uydu mesajlaşması pek çok akıllı cep telefonunda kullanılabilir hale gelecek. Bunun yanı sıra FocusPoint International’ın acil müdahale merkezlerine direkt olarak bağlanabilme imkanını sağlayan SOS Assist bağlantısı da bulunacak.

 

Marka tarafından üzerindeki çalışmaları hız kesmeden devam eden Motorola Defy 2 için 2023 yılının ikinci çeyreğinde satışa çıkartma çalışmaları gerçekleştiriliyor. 600 mAh bataryaya sahip olacak cihazda su geçirmezlik seviyesi için IP68 derecesi sunulacak. Böylelikle zorlu ortamlarda dahi herhangi bir sorun olmadan cihazın kullanılması mümkün hale gelecek. Fiyat konusunda ise henüz net olarak bilgiler elde edilmiş değil. Lakin 99 dolardan satışa sunulması bekleniyor. Şimdilerde pek çok kişi de cihazın satışa sunulacağı zamanı bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top