Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Vivo X Fold Plus’ın Tanıtım Tarihi Duyuruldu

Akıllı cep telefonu üreticileri artık insanların isteklerinin en iyi şekilde yerine getirilmesi adına adımlarını çok daha radikal şekilde atmaya başlamış durumda. Vivo da bu konuda son derece başarılı sonuçları elde etmeye devam ediyor. Marka, geçtiğimiz zamanlarda tanıtımı yapmış olduğu katlanabilir cep telefonu X Fold ile beraber Guiness rekorlar kitabına adını yazdırdı. Şimdilerde ise marka, Vivo X Fold Plus ile alakalı tanıtım tarihi duyurusunu yaptı.

 

Webio isimli platform üzerinden aktif bir şekilde sızıntı detaylarını paylaşmakta olan Digital Chat Station, geçtiğimiz haftalarda Vivo X Fold Plus ile alakalı özellikleri açıkladı. Yeni çıkacak olan modelde Qualcomm tarafından üretilmiş olan Snapdragon 8 Plus Gen 1 İşlemci kullanılacak.

 

Vivo X Fold Plus Tanıtım Tarihi Netleşti

Snapdragon 8 Gen 1 işlemci incelendiği zaman da görülebileceği üzere içerisinde 3.19 GHZ hızında Cortex-X2, 2.75 GHz hızında çalışmakta olan 3 adet Cortex-A710 ile 1.80 GHZ hızında çalışan 4 tane Cortex-A510 çekirdek yer alıyor. 4 nm teknolojisi kullanılarak üretilmekte olan işlemcinin grafik arabiriminde ise Adreno 730 bulunuyor.

 

Cihazın kamera kısmına gelindiği zaman ise 50 megapiksel ana kameranın yanı sıra 12 megapiksel portre kamerası, 40 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 8 megapiksel 5x zoom özelliği bulunan periskop lens de yer alacak. Vivo X Fold Plus üzerinde yer alacak selfie kamerasının ise 16 megapiksel olacağı yine sızdırılan bilgiler arasında bulunuyor.

 

Daha önce kullanıcılara sunulan modele nazaran daha büyük bir ekrana sahip olması beklenen Vivo X Fold Plus, 4.700 mAh batarya ile gelecek. Hızlı şarj teknolojisi olarak ise 66W ya da 80W tercih edilecek. Android 12 işletim sistemi ile kullanıcılara sunulacak cihaz ile alakalı fiyat konusunda ise henüz tam olarak net bilgiler ortaya çıkmamış durumda. Tahminlere göre ise cihazın rakibi olan Samsung Galaxy Z Fold 4’e oranla daha düşük fiyatlandırılacağı düşünülüyor.

 

Marka tarafından Vivo X Fold Plus tanıtım tarihi ise 26 Eylülde Türkiye saati ile 14.00 olarak belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top