Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Xiaomi 13 Pro Görüntülendi

Akıllı cep telefonu üretiminde lider isimlerden biri olan Xiaomi, bir sonraki sene Mart ayında tanıtımı yapılacağı düşünülen Xiaomi 13 Pro ile alakalı çalışmalarını hızlandırmaya başladı. Kimi özellikleri ortaya çıkmaya devam eden Xiaomi 13 Pro modeli nihayet net olarak görüntülenmeyi başardı.

 

Motorola ve Xiaomi, Android dünyasında en yeni, amiral gemisi işlemcileri kullanan ilk şirket olma ile alakalı ciddi anlamda yarış halinde. 17 Kasım tarihinde tanıtılacağı bilgisi sızdırılmış olan Snapdragon 8 Gen 2 işlemcili akıllı cep telefonunu piyasaya sürecek ilk şirketin Motorola olacağı tahmin edilmekte.

 

Xiaomi 13 Pro Genel Özellikleri

Gücünü Qualcomm tarafından üretilecek Snapdragon 8 Gen 2 işlemciden alacak Xiaomi 13 Pro, sızdırılmış olan bilgilere göre işlemcide 3.4 ile 3.5 GHz aralığında çalışmakta olan ARM Cortex-X3 çekirdekleri tercih edecek. TSMC tarafından 4 nm teknolojisi ile üretilen yarı iletkenlerin tercih edileceği işlemci aynı zamanda Adreno 740 arabirime sahip olacak.

 

Samsung E6 panel ile tanıtılacağı sızdırılmış olan Xiaomi 13 Pro, 6.7 inç ekran ile kullanıcıların karşısına çıkartılacak. 2K çözünürlüğü bulunacak cihazda aynı zamanda 120Hz ekran tazeleme hızı bulunacak. Nuwa kod adı ile piyasaya sürdürülebileceği sızdırılan Xiaomi 13 Pro, kavisli ekrana sahip olacak. Modelin 12 GB RAM olan versiyonu sızdırıldı. Sızdırılan versiyonda 3 GB sanal bellek bulunacak.

 

Sızdırılan bilgiler arasında Android 13 tabanlı MIUI 14 arayüzü tercih edilecek. Henüz MIUI 14 arayüzü ile alakalı detaylar netleştirilmiş değil. Her geçen gün Xiaomi 13 Pro ile alakalı bilgiler ortaya çıkmaya başlıyor olsa da teknoloji dünyası genel olarak hem cihazın net görünüşü hem de özellikleri ile alakalı daha net bilgiler elde etmek adına bekleyişini sürdürüyor.

 

İlk olarak akıllı cihaz üretimine başladığı dönemden itibaren Xiaomi markası her zaman en iyi sonuçları ortaya çıkarmak adına çalışmalarına hızla devam ediyorlar. Xiaomi 13 Pro olarak adlandırılan yeni amiral gemisi modeli ile alakalı da hem işlemci hem de görünüm anlamında mümkün olduğu kadar en iyi sonuçların elde edilmesi adına tanıtım öncesinde çalışmalarını sıklaştırdılar. Ve elde edilen sızıntılar da ortaya çıkacak modelin son derece başarılı olacağını gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top