Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Xiaomi 13 Serisine Ait Yeni Tanıtım Tarihi Belirlendi

Xiaomi, akıllı cep telefonu dünyasındaki yerini her geçen gün sağlamlaştırmak adına adımlarını etkili şekilde atmaya devam ediyor. Markanın 1 Aralık tarihinde tanıtımını yapmayı planladığı lakin etkinlikten birkaç gün öncesinde tanıtımını ertelediği Xiaomi 13 serisi ile alakalı yeni gelişmeler ortaya çıkmaya başladı. Serinin ertelenme kararı, eski Çin lideri Jiang Zemin’in yaşamını kaybetmesiydi. Böyle olunca da Çinli şirket tarafından tanıtım tarihi ileriye ertelenmişti ve tam tarih ile alakalı net bir bilgi de henüz ortaya çıkmamıştı. Kısa bir süre öncesinde ise bu konuda yeni haberler ortaya çıkmaya başladı. Mi Store uygulamasında Xiaomi 13 serisinin vitrine çıkış tarihi görüldü.

 

Xiaomi 13 Serisi Ne Zaman Tanıtılacak?

Uzun bir süredir Xiaomi 13 serisi ile alakalı farklı iddialar ve sızıntılar ortaya çıktı. Böyle olunca da serideki telefonların performansları ve görünümleri ile alakalı insanlar akıllarında yer eden soru işaretlerine en iyi cevapları aldılar. Erteleme kararı sonrasında ise insanların seri ile alakalı en fazla merak ettiği konuların başında ise yeni tanıtım tarihinin ne olacağı gelmekte.

 

Mi Store’da ise geçtiğimiz günlerde Xiaomi 13 serisine ait tanıtım tarihi ortaya çıktı. Weibo’da görülen ekran görüntülerine göre markanın yeni serisine ait akıllı telefonlar 11 Aralık 2022 tarihi itibari ile kullanıcılara sunulacak. Aynı etkinlik içerisinde Xiaomi Watch S2, MIU 14, Xiaomi Buds 4 ile şirketin ürettiği ilk masaüstü bilgisayarı olacak olan Xiaomi MiniHost gibi farklı ürünlerin de tanıtımları yapılacak.

 

Daha öncesinde Xiaomi 13 serisi ile alakalı çıkan sızıntılara göre Xiaomi 13; 6.36 inç FHD+ 120 Hz E6 AMOLED ve 13 Pro ise 2K çözünürlüğe sahip 120 Hz yenileme hızıyla 1920 Hz PWM karartmaya sahip daha büyük 6.73 inç E6 AMOLED panel ile kullanıcıların karşısına çıkartılacak. Normal model düz iken Pro model ise daha kavisli bir ekran ile gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top