Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Xiaomi 13 Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Xiaomi, akıllı telefon dünyasında adından en iyi şekilde söz ettirmek adına çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. En son olarak üretimi yapılan Xiaomi 13 serisi ise yakın bir zaman içerisinde Çin’de kullanıcılara sunulacak. Akıllı cep telefonları ile alakalı günümüze kadar ortaya çıkan sızıntılardan dolayı artık kullanıcıların büyük bir kısmı artık gelecek modellerin gerek performans gerekse tasarım konusunda neler verebileceği az çok tahmin ediyor. Bir süre öncesinde kullanılacak işlemcileri Xiaomi tarafından doğrulanmış olan cihazların şimdilerde ise hakkında tam olarak bilgi sahibi olunmayan diğer teknik özellikleri de ortaya çıkartıldı.

 

Xiaomi 13 Serisinin Teknik Özellikleri

Tanıtımı gerçekleştirilecek Xiaomi 13 serisine ait teknik özelliklerin hepsi, Çinli mikroblog sitesi olan Weibo tarafından sızdırıldı. Elde edilen bilgiler ile serideki akıllı cihazların Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, LPDDR5X RAAM ve UFS 4.0 ile beraber geleceği de daha öncesinde doğrulanmış oldu.

 

Gelen sızıntıdan elde edilen bilgilerin devamında ise Xiaomi 13, 6.36 inç FHD+ 120 Hz E6 AMOLED 13 Pro 2K çözünürlüğe sahip 120 Hz yenileme hızı ve 1920 Hz PWM karartma sunan çok daha büyük 6.73 inç E6 AMOLED panel tercih etmiş. Bununla beraber serideki her iki cihaz için de kullanıcılara maksimum 1.900 nit parlaklık sunuluyor. Normal model düz iken Pro model ise kavisli bir ekran ile üretilecek.

 

Kamera olarak ise Xiaomi 13 arka kamera kurulumu için 50 megapiksel Sony IMX800 ana kamera, 12 megapiksel ultra geniş açı, 10 megapiksel telefon sensörleri yer alacak. 13 Pro modelinde ise 50 megapiksel Sony IMX989 ana kamera, 50 megapiksel Samsung JN1 ultra geniş açı ile 50 megapiksel Samsung JN1 telefoto kamera tercih edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top