Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Xiaomi Civi 2’nin Tasarımı Ortaya Çıktı

 Akıllı cep telefonu pazarının en başarılı isimlerinden bir tanesi olan Xiaomi, 2021 yılında tanıtmış olduğu Civi modelinin devamı konusunda çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Nisan ayında Civi 1S modelini kullanıcılarına sunan marka, şimdilerde Civi 2 için geri sayıma başlamış durumda. Akıllı cihazın lansman tarihi yaklaştıkça bazı detayları ortaya çıkmaya başlamış durumda. Civi 2 tasarımı ise son dönemlerde ortaya çıktı.

 

Xiaomi Civi 2 Tasarım Detayları Belirlendi

27 Eylül’de Çin’de kullanıcılara sunulacağı duyurulan Xiaomi Civi 2 modelinin globale ne zaman geleceği ile alakalı henüz net bilgiler ortaya çıkmamış olsa da tasarımı ile alakalı büyük ölçüde netlikler kendini göstermeye başlamış durumda. Xiaomi üreticisi, etkinlik öncesinde cihazın arka panel tasarımı ile alakalı detayları yayınlamış olduğu görsel ile teknoloji meraklılarına sunuyor.

 

Model ile alakalı paylaşılmış olan görüntüler incelendiği zaman da görülebileceği üzere Civi 2 modelinin arka panelinde dalgalı desenlere sahip olacağını söylemek mümkün oluyor. Bununla birlikte şimdilik yalnızca beyaz renk kullanıcıların karşısına çıkmış durumda. Lakin farklı renk seçenekleri de yüksek ihtimalle kullanıcıların beğenisine sunulacağa benziyor.

 

Elde edilen görseller aynı zamanda Xiaomi Civi 2 modelinin 50 megapiksel ana kameranın yanı sıra Dolby Atmos desteğinin de olacağını doğrular nitelikte. Cihazın sağ kısmına bakıldığında güç ve ses düğmelerinin burada olduğu görülüyor. Aynı zamanda Civi 2 modeli üçlü kamera kurulumuna sahip olacak.

 

Ön tasarım ile alakalı henüz net bilgiler elde edilmiş olmasa da Civi 2 için delikli OLED panel kullanılması muhtemel görünüyor. Bunun yanı sıra Xiaomi tarafından yapılan açıklamalara göre Civi 2 7.23 mm kalınlığa ve 171 gram ağırlığa sahip olacak. Elde edilen bu bilgilere göre cihaz geçtiğimiz sene tanıtımı yapılmış olan Civi modeline göre daha kalın ve ağır bir yapıya sahip oluyor. Ve bu durum da cihazın önceki modele oranla çok daha iyi donanımlara sahip olduğu şeklinde yorumlanıyor. 4500 mAh bataryası bulunan cihazda 55W hızlı şarj desteği de yer alacağı da bilinen cihaz, Android 12 işletim sistemi ve MIUI 13 ara yüzü ile gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top