Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Xiaomi Mac Mini’ye Rakip Model Çıkartıyor

Geçtiğimiz günlerde ertelenerek akıllarda soru işaretlerini ortaya çıkartan Xiaomi etkinliği ile beraber bazı sürpriz modellerin teknik özellikleri kendini göstermeye başladı. Intel Nuc ve Mac Mini modellerine rakip olacağı düşünülen Xiaomi Host Mini modeline ait özellikler kullanıcılara sızdırıldı.

 

Xiaomi Host Mini Özellikleri Neler?

Oldukça uzun bir süredir Mi Notebook serisi ile dizüstü bilgisayar alanında yer alan marka, masaüstü bilgisayar alanına giriş yapmak adına hazırlıklarını tamamladı. Marka, hem Mac Mini hem de Mini – ITX benzerinde tasarıma sahip olacak iki farklı cihaz ile kullanıcıların karşısına çıkmayı planlıyor.

 

Ortaya çıkacak ilk modelin Mini-ITX anakart üzerine kurulu sistem ile geleceği, sızdırılmış bilgiler arasında kendine yer buluyor. Çift yuvalı özel ekran kartlarına sahip şekilde piyasaya sürüleceği belirtilen cihazda aynı zamanda 100W güç kaynağı yer alacak. Xiaomi Mac Mini kasasının arka kısmında bulunan mekanik anahtarın Xiaomi tarafından harici şekilde satılacak işlevsel bir aksesuar olacağı tahmin edilmekte.

 

Mac Mini’ye rakip şekilde tanıtımı gerçekleştirilecek Xiaomi Mac Mini içerisinde AMD Ryzen 7 6800H işlemci tercih edilecek. AMD socket FP7 soket yapısına sahip olacak işlemci 6 nm teknoloji ile üretilmekte. 8 çekirdeğin yanı sıra 16 iş parçacığı ile kullanıcıların karşısına çıkacak olan AMD Ryzen 7 6800H, 3.2GHz saat hızına sahip olacak. İşlemcinin güç tüketimi ise 45W olacak.

 

Cihaz boyutlarından ötürü Xiaomi Mac Mini modelinde tümleşik Radeon 680M RDNA2 iGPU tercih edilecek. 768 Sharders’a sahip olan Radeon 680M, 2.4GHz saat hızına ulaşabilmesi ile biliniyor. Aynı zamanda Radeon 680M, 3.68 TFLOP işlem gücü ile performans konusunda beklentileri en iyi şekilde karşılamayı hedefliyor. 16 GB RAM ile 512 GB SSD ile tanıtımı yapılacağı beklenen cihazın fiyat etiketi ise 570 dolar olarak belirlenmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top