Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

ZTE Axon 30S ile Alakalı Özellikler Sızdırıldı

Akıllı cep telefonu üreticileri özellikle de son dönemlerde ağırlıklı olarak çentiksek ekran teknolojisi ile alakalı çalışmalar yapmaya başladılar. ZTE Axon 30S modeli de ekran altı kameralı olacağını açıklarken aynı zamanda teknik özellikleri de geçtiğimiz günlerde sızdırıldı.

 

ZTE ilk aşamada Axon 20 serisi ile ekran altı kamera teknolojisini tanıtmıştı.2 yıldır ise çentiksiz akıllı telefon üretimi gerçekleştiriyor. Orta ve üst segment akıllı cihaz piyasasında popülerliğini korumayı hedefleyen marka, son dönemlerde kullanıcıların karşısına çıkıyor. ZTE Axon 30S modeli, geçtiğimiz sene duyurulmuş olan Axon 30 ailesinden daha düşük özellikleri içerisinde barındıracağı iddia ediliyor. Giriş seviyesinde bir model olacağı belirtilmiş olan cihazın, bütçe dostu fiyat politikasına sahip olacağı düşünülüyor.

 

ZTE Axon 30S Sızdırılan Özellikleri

Geçtiğimiz günlerde sızdırılmış olan bilgilere göre ZTE Axon 30S modelinde Qualcomm tarafından üretilmekte olan Snapdragon 870 işlemci kullanılacak. SM825AC model koduna sahip olacak Snapdragon 870 işlemci, 7nm teknoloji ile üretilecek. İşlemci içerisinde 1 adet 3.2 GHz ARM Cortex-A77’nin yanı sıra 3 adet 2.42 GHz ARM-Cortex-A77 ile 4 adet 1.8 GHz ARM Cortex-A55 çekirdek yer alacak. Grafik arabirimi kısmında ise 670 MHz hızında çalışmakta olan Adreno 650 yer alacak.

 

Sızdırılan bilgiler arasında 6 GB RAM/128 GB depolamanın yanı sıra 8 GB RAM/256 GB depolama seçeneklerinin olacağı da yer almakta. Aynı zamanda ZTE Axon 30S modelde hafıza kartı desteği de bulunacak.

 

Kamera konusu pek çok akıllı cihazda olduğu gibi ZTE Axon 30S modelinin üçlü kamera dizilimine sahip olacağı da yine belirtilen detaylar arasında yer alıyor. Bununla birlikte ZTE Axon 30 modelinde 16 megapiksel kamera kullanıldığı biliniyor. Yeni modelde ise önde yer alacak kameranın 12 ya da 16 megapiksel olacağı tahmin edilen bilgiler arasında bulunuyor.

 

Yapılan açıklamalara göre ZTE Axon 30S 26 Eylülde tanıtılacak. Cihazın 338 dolardan düşük olacağı ise yine tahmin edilen bilgiler içerisinde bulunuyor. Şimdilerde ise pek çok teknoloji meraklısı yeni çıkacak ZTE Axon 30S modelinin diğer özelliklerinin de yapılacak tanıtım ile ortaya çıkmasını bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top