Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

10. Nesil iPad’in Tasarımı Sızdırıldı

 Teknoloji severlerin büyük bir kısmı için Apple tarafından ortaya koyulan ürünler her zaman büyük bir merakla bekleniyor. Marka tarafından sonbaharda yapılacak olan ürün tanıtımları sırasında 10.2 inç iPad modeline yeni bir üyenin eklenmesi beklentiler arasında yer alıyor. 10. Nesil iPad ile alakalı öncesinde ortaya çıkmış olan teknik özelliklere göre 5G hücresel, şarj ve veri aktarımı adına USB-C bağlantı noktası ve A14 çip cihazda yer alacak. Şimdilerde ise 10. Nesil iPad ile alakalı tasarımlar sızdırıldı.

 

Yeni Nesil iPad Görsel Detayları

MySmartPrice tarafından bir kasa üreticinden elde edilmiş olduğu iddia edilen cihaz görüntülerine göre 10. Nesil iPad ile alakalı görsellik ile alakalı çeşitli bilgiler ortaya çıktı. Buna göre arka kamera çıkıntısı, düz kenarlar ve çok daha fazlası ile beraber iPad Mini’ye çok daha yakın bir tasarıma sahip olabileceği söyleniyor.

 

Elde edilen CAD renderlarına göre 10. Nesil iPad modelinin genel şeklinin aynı kalacağı rahatlıkla söylenebiliyor. Üretilecek olan iPad modeli, Touch ID ana düğmesi ile beraber büyük çerçeveye sahip olmayı sürdürecek. Bununla beraber cihazın kenarlarının 2021 neslindeki modele oranla kavisli olan şekilden ziyade çok daha düzleştirilmiş tasarımı ile insanların karşılarına çıkartılacağı düşünülüyor.

 

Arka tarafta yer alan kamera sistemi içinse yeni bir tasarımın olacağı ağırlık basıyor. 10. Nesil iPad için eski çift kameralı olan iPhone modellerine benzeyen 10. Nesil iPad modellerindeki kamera, yuvarlak ve çıkıntılı bir modülde yükseltilmiş durumda. Ortaya çıkan bu görüntü, Apple markasının bu sene kamera sensörünü yükselttiğini ve genel bileşenin büyüyerek daha fazla dahili alana gereksinim duyduğunu da gösterebiliyor.

 

Elde edilmiş olan 10. Nesil iPad modelinin toplam boyutunun 248 mm x 179 mm x 6,98 mm olarak ölçülebileceği görülüyor. Var olan bu boyutlar 2021 neslindeki 250 mm x 174 mm x 7,50 mm’ye eşit oluyor. Sızan değerler her ne kadar arka kamera çıkıntısının ölçümünü içermiyor olsa da genel olarak iPad kasasının biraz daha ince bir hale gelmiş olduğu anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top