Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

4. Nesil iPhone SE Tasarımı Netleşti

Apple markası, iPhone modellerini kullanıcılarına sunarken bunların yanında çok daha uygun SE modellerini 20 yılından itibaren üretmeye devam ediyor. 2020 yılında ikinci nesli ile kullanıcıların karşısına çıkmış olan iPhone SE, 2022 yılında ise üçüncü nesli ile ortaya çıktı. Marka, şimdilerde ise iPhone SE’nin dördüncü neslinin tanıtımına hazırlanıyor.

 

Modern Görünümlü 4. Nesil iPhone SE

Piyasaya 2024 yılında sunulması beklenen dördüncü nesil iPhone SE ile alakalı bir süredir görseller gelmeye devam ediyordu. Var olan bu görüntüler ile beraber de Apple tarafından kullanıcıların karşısına çıkartılacak yeni uygun fiyatlı akıllı cihazın tasarımı ile alakalı detayların büyük bir kısmı da netleşti.

 

Var olan detayların incelenmesi ile beraber de görülebileceği üzere iPhone SE tasarımı genel olarak iPhone XR’ı anımsatıyor. Ve bu tasarımı ile de Apple geleneği bozulmuyor. Çünkü ağırlıklı olarak eski modellerin tasarımlarının kullanılması sonucunda ortaya çıkan SE modellerinin ilk neslinde iPhone 5 örnek alınmıştı. İkinci ve üçüncü nesildeki iPhone SE modellerinde ise iPhone 8 tasarımı ön plandaydı.

 

Apple, üretmiş olacağı yeni nesil ile beraber geçmişteki modellere nazaran çok daha modern iPhone modellerine geçiş yapıyor. Uzun bir süredir kullanılmakta olan ana ekran düğmesi, yeni nesil ile beraber yerini kaybediyor. Bunun yerine ise çentikli ekrana sahip dördüncü nesil iPhone SE kullanıcıların karşısına çıkartılıyor.

 

6.1 inçlik bir ekran ile gelmesi beklenilen yeni nesil iPhone SE ile alakalı teknik veri konusunda da farklı bilgiler bulunuyor. Yeni SE modeli incelendiğinde de görülebileceği üzere iPhone 14 modelleri ile benzer donanımlara sahip olması beklenmekte. Dolayısıyla kullanıcıların karşılarına 4 GB RAM, A15 işlemci ve 12 MP kameraya sahip olan bir akıllı cep telefonunun çıkması kesinlikle şaşırtıcı olmayacak.

 

Birçok kullanıcı, yeni nesil iPhone SE tanıtım tarihi ile alakalı araştırmalar yapıyor. Lakin marka tanıtım tarihi konusunda henüz net bir tarih belirlemedi. İlk SE ve ikinci SE modelleri arasında 4 senelik bir zaman dilimi varken ikinci ve üçüncü neslin arasında ise 3 senelik bir fark bulunuyordu. Uzman isimler ise 2024 yılında cihazın tanıtımının yapılmasını bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top