Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Android Cep Telefonunda Dokunmatik Neden Kendi Kendine Basar?

Dokunmatik ekrana sahip cep telefonları günümüzde lüksten çok ihtiyaç haline geldi. İnsanlar da birbirinden farklı markalar tarafından üretilmekte olan akıllı cihazları inceleyerek kendi isteklerine en iyi şekilde uygun olacak cihazlar arasından seçimlerini yapıyorlar. Bu cihazları kullanırken kimi zaman ise dokunmatik kendi kendine basıyor sorunu ile karşı karşıya kalıyorlar. Kimi markalara ait telefonlarda bu durum daha sık görülüyor olsa da hemen her akıllı cep telefonunda aynı sorunla karşılaşmak mümkün.

 

Kimi kullanıcılar ilk zamanlarda dokunmatik kendi kendine basıyor sorunu ile karşılaştığı zaman durumu çok fazla önemsemiyorlar. Fakat bu sorun farklı nedenlerden ötürü ortaya çıkmaktadır ve gerekli adımların atılmaması demek, sorunun ister istemez büyümesine neden olur. Kimi zaman ekranın telefon kasasına yerleştirilme şeklinden kaynaklı olarak ortaya çıkan dokunmatiğin kendi kendine basma sorunu kimi zaman ise ekran koruyucunun alt kısmında biriken kir ve tozdan dolayı kullanıcıların karşısına çıkabilmektedir.

 

Telefon Dokunmatiğinin Kendi Kendine Basması Sorunu Çözümü

Başarılı bir şekilde dokunmatik kendi kendine basıyor sorununun çözülebilmesi adına cihazın detaylı olarak incelenmesi gerekmektedir. Çünkü ekran koruyucu altındaki toz ve kirden kaynaklı sorunlar kısa bir süre içerisinde giderilebilirken kimileri için daha detaylı çözümlerin elde edilmesi gerekir. Böylesi bir durumda ilk aşamada eğer ki mümkünse cihaz garanti kapsamına sokulmalıdır. Lakin kimi zaman cihazın ya garanti süresi bitmiş oluyor ya da cihaz garanti kapsamına dahil edilmiyor.

 

Bu durumda ise dokunmatik kendi kendine basıyor sorununun en iyi şekilde çözülmesi için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Cihazın teknik ekibimize ulaşması sonrasında yapılacak ayrıntılı inceleme ile beraber sorunun hangi nedenden kaynaklı olduğu hakkında net bilgiler size iletilecektir. Bu aşamada yalnızca fiyat bilgisi size sunulmayacaktır. Aynı zamanda cihaz ile alakalı yapılacak olan işlemler de tüm detayları ile iletilecektir. Dokunmatik ekranda kendi kendine basma sorununun çözümü için yapılacak olan işlemler tarafımızca garanti kapsamında olup işlemler sonrasında cihazınızı sorun bir şekilde kullanmaya devam etmiş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top