Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Apple Kendin Tamir Et Hizmet Kapsamını Genişletiyor

Dünyaca ünlü teknoloji devi Apple, 2022 yılının başlarına gelindiğinde, “kendin tamir et” uygulamasını başlatmıştı. Bu hizmet ile beraber cihazda ortaya çıkan bazı durumların kullanıcılar tarafından tamir edilebilmesine olanak sağlandı. İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde hizmete giren bu hizmet, marka tarafından şimdilerde yeni ülkelerde kullanılmaya başlanacak.

 

“Kendin Tamir Et” Hizmeti Avrupa’ya da Geliyor

Kullanıcılara Apple tarafından sunulan “kendin tamir et” uygulaması, Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra sekiz Avrupa ülkesinde daha kullanılabilir hale getiriyor. Markanın sahip olduğu cihazlarla alakalı yedek parçalar ve araçlar artık Fransa, Belçika, Polonya, İtalya, Almanya, İsveç, İngiltere ve İspanya’da Self Service onarım mağazalarından sorunsuz şekilde satın alınabilecek.

 

iPhone 12 ve iPhone 13 modellerinde var olan düzeltmelerin çoğunluğunun yanı sıra Apple işlemcisine sahip olan MacBook modellerinin tamir işlemi de kullanıcılar tarafından sorunsuz bir şekilde yapılabilecek. Apple tarafından yapılan açıklamada, Self Service onarım mağazası içerisinde 200’den fazla birbirinden ayrı parça ve aletle beraber onarım kılavuzlarına da erişim sağlanabildiği belirtiliyor.

 

Self Service bünyesinde bulunan araçların ve yedek parçaların Apple yetkili servisleri tarafından sunulan fiyatlar ile aynı oldukları belirtiliyor. Bir seferlik onarım adına satın alma işlemini yapmak istemeyen kullanıcılar, 54,90 Sterlin ödeyerek bu aletleri de kiralayabiliyor. Bununla beraber müşteriler, değiştirilmiş olan parçaları Apple’a geri göndermeleri karşılığında indirim çeki de kazanabiliyor.

 

Merkez bünyesindeki fiyatlar ise parçaya bağlı olarak değişim gösteriyor. Ekran modülü 327,11 Euro, kamera modülü 192,76 Euro ve batarya modülü ise 77,04 Euro olarak belirlenmiş. Apple cihazlarında yaşadıkları sorunlar için Self Service bünyesinde işlem yapmak isteyen kullanıcıların akıllı cihaz tamiri konusunda deneyimli olmaları, kendi cihazların sağlığı için son derece önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top