Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Apple Markası iPhone 15 Serisinde Hangi Modelin Üstünü Çiziyor?

iPhone serisi, üretime başlandığı dönemden itibaren kullanıcılar tarafından çok fazla talep gören cihazlar arasındaki yerini almış durumda. Markanın 2023 senesinde piyasaya sürmeye hazırlanmakta olduğu iPhone 15 serisi de son dönemlerde ortaya çıkan iddiaları da ele alması halinde kritik değişikliklere sahip olacağa benziyor. ABD’li üretici, Eylül ayında tanıtmış olduğu iPhone 14 serisinde son iki senedir kullanıcılara sunulan mini modelini rafa kaldırdı ve daha önceki senelerde kullanılmış olan Plus modelini tekrardan geri getirdi. Ortaya çıkanlara göre yeni seriyi ortaya çıkartacak iPhone, yeni modellerinde de oyuncu değişikliğini sürdürecek.

 

iPhone 15 Ultra Modelinin Standart Modelin Yerini Alacağı İddia Ediliyor

iPhone 14 serisi ile beraber Apple tarafından tarihinde ilk defa standart ve Pro modellerinin arasında yer alan tasarımsal ve teknik farklılıklar bu denli belirgin hale getirildi. Alınmış olan bu karar ile beraber Plus ve standart modeller için çentik tercih edilirken Pro modeller içinse Dynamic Island adı verilmiş olan yeni tasarıma geçiş yaptı. Üstelik bu durum yalnızca tasarım konusunda değil işlemci konusunda da kendini gösteriyor.

 

Geçtiğimiz dönemlerde satışa sunulmuş olan iPhone 14 ve 14 Plus modelleri, Apple tarafından hedeflenmiş olan satış seviyesine ulaşamadı. Öyle ki marka, iki aylık süreç içerisinde var olan talebin beklediklerinden çok daha düşük olmasından dolayı Plus modelin üretim kapasitesini azaltmaya karar verdi. Ayın zamanda Apple’ın kimi tedarikçilerine Plus modelinde kullanılan bileşen üretimini askıya alması konusunda talimat verdiği de biliniyor.

 

Bloomberg’den Mark Gurman’ın geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu habere göre Apple tarafından iPhone 15 serisinde oyuncu değişikliği yapmaya karar verdi. Bu karara göre ise hazırlanılan seriye Ultra modeli girecek ve Pro Max rafa kaldırılacak. Şimdilerde ise bu konu ile alakalı farklı bir gelişme ortaya çıktı. En son gelen raporlara göre Apple markasının iptal etmeyi istediği model Pro Max değil 6.1 inçlik standart model. Her ne kadar bu bir iddia olsa da satış rakamlarında her zaman üst sıralarda yer alan bu modelin rafa kaldırılması isteği pek çok kullanıcının tepkisini çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top