Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Apple’ın Yeni Katlanabilir Cep Telefonu Hakkındaki Yeni Bilgiler

Akıllı cep telefonları konusunda artık her geçen gün çok daha etkili çalışmalar yapılmaya başlamış durumda. Özellikle de katlanabilir özelliğe sahip olan modeller son yıllarda ciddi anlamda popülerleşmeye başladı. Artık pek çok cep telefonu üreticisi ağırlıklı olarak bu modelleri üretme konusundaki çalışmalarını arttırmış durumdalar. Bu alanda henüz üretime geçmemiş olan Apple da hazırladığı plan dahilinde çalışmalarını sürdürmeye devam etmekte.

 

Samsung ve LG, Apple’ın Katlanabilir Akıllı Telefonu İçin Güçlerini Birleştiriyor

2017 yılından beri Apple cephesinde katlanabilir akıllı telefonun üretimi için çalışmalarını devam ettiriyor. Çalışmaların başladığı günden günümüze kadar geçen süre içerisinde pek çok sızıntı ortaya çıkmaya başladı. Ortaya çıkartmış olduğu ürünler ile bu alanda en iyi isimlerden bir tanesi olmayı hedefleyen şirket, bu doğrultuda da çalışmalarını ince eletip sık dokuyarak gerçekleştiriyor.

 

Yaklaşık 5 senedir Apple markası menteşeler ve ekran konusunda son derece sıkı çalışmalar yapmaya devam ediyor. Yapmış olduğu bu çalışmalar ile katlanabilir tarzdaki akıllı cep telefonlarının kronikleşen hastalığı olarak bilinen katlama izinden kurtulmayı hedefliyor. Diğer bir yandan da ar olan bu süre zarfında pek çok patent görseli de ortaya çıktı.

 

Bununla beraber Apple tarafından üretilmiş olan katlanabilir cep telefonu modelinin boyuna mı yoksa enine mi olacağı ile alakalı henüz net bilgiler bulunmuyor. Dünyaca ünlü kaynak Ming-Chi Kuo, Apple katlanabilir cep telefonu modelinin farklı bir politika ile gelebileceği hakkında bilgiler iletti. Öyle ki elde edilen bilgilere göre cihaz, iPhone adı altında bile gelmeyebilir. Aynı zamanda ortaya çıkacak modelin büyük ekranlı bir model olacağı ile alakalı bilgiler de bulunuyor.

 

Diğer yandan bazı kaynaklar da Apple markasının birkaç farklı katlanabilir akıllı cep telefonu modeli ile geleceğini belirtiyor. Modellerin isimleri hakkında “iPhone Flip, iPhone Fold ya da iPad Fold olabileceği hakkında bilgiler olsa da henüz konu hakkında net bilgiler ortaya çıkmadı.

 

Katlanabilir akıllı cihazlarda kendini gösteren sorunların kendi cihazlarında olmasını istemeyen Apple, Samsung ve LG ile birlikte çalışıp hem plastik hem de cam kullanılan hibrit materyal ile cihazını ortaya koymayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top