Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Asus Katlanabilir Ekranlı Dizüstü Bilgisayarını Tanıtıyor

Katlanabilir ekranlara sahip cihazlar özellikle de son dönemlerde pek çok kullanıcının ilgisini çekiyor. Markalar da kullanıcıların isteklerini en iyi şekilde yerine getirmek adına ürünlerine katlanabilir ekranları entegre etmek adına çalışmalarına hızlarını kesmeden devam ediyorlar. Asus da bu konuda çalışma yapan markalardan bir tanesi. CES 2022’de tanıtmış oldukları Zenbook 17 Fold OLED modelinin kullanıcılara tanıtım tarihini de açıkladı.

 

Yakın Zamanda Katlanabilir Dizüstü Bilgisayar ile Tanışılacak

Kısa bir süre öncesinde Asus yetkilileri tarafından yapılmış olan açıklamalara göre, katlanabilir ekrana sahip olan dizüstü bilgisayar 31 Ağustos 2022 tarihinde Türkiye saati ile 15.00’da kullanıcılara tanıtılacak. Sunulacak olan bu yeni dizüstü bilgisayar, Lenovo tarafından 2020 yılında tanıtılmış olan ThinkPad X1 Fold sonrasında ikinci katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarı olması özelliğine sahip.

 

Zenbook 17 Fold OLED, düz konumdayken 17 inçlik ekrana sahip. Katlanması sonrasında ise ekran 12.5 inçe düşüyor. Ekranın kalan kısmı ise ister klavye ister farklı şekillerde kullanıcıların karşısına çıkıyor. Hem dayanıklılık hem de kalite ile alakalı öne çıkmayı başaran OLED ekranlar, büyük ihtimalle bu kategoride bulunan bütün ürünlerde standart bir şekilde kullanıcılara sunulacak. Aynı ekranları kullanıcılar katlanabilir özelliğe sahip olan telefonlarda da görebiliyorlar.

 

Ekranın yanı sıra Asus katlanabilir dizüstü bilgisayarın teknik özellikleri de yine dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Zenbook 17 Fold OLED içerisinde i7 – 1250U işlemci yer alıyor. Bununla beraber 16 GB RAM, Wifi 6E ve Thunderbolt 4 bağlantısı da kullanıcılara sunulacak. Katlanabilir özelliğe sahip olan dizüstü bilgisayarda kullanıcılar istemeleri durumunda harici bir klavye kullanarak çok daha geniş bir ekran ile farklı deneyim de yaşayabiliyorlar.

 

Satışa çıkacak olan Asus katlanabilir dizüstü bilgisayarın fiyatı konusunda ise kesin bir bilgi bulunmuyor. Ancak 13.3 inçlik ekrana sahip Lenovo ThinkPad X1 Fold’un 50 bin TL’den satışa sunulduğu göz önünde bulundurulursa, Asus’un da bundan daha düşük bir fiyatla çıkmayacağı tahmin ediliyor.

 

Her geçen gün daha popüler hale gelmeye başlayan katlanabilir dizüstü bilgisayar modellerine ilerideki günlerde Samsung da kendi modelini ekleyecek. Ancak çıkacak model ile alakalı henüz net bir bilgi bulunmuyor.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top