Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Asus ROG Phone 6D Tanıtımı Yapıldı

Oyun dünyasında en fazla bilinen markalardan bir tanesi olan Asus, son dönemlerde ROG Phone ismini vermiş olduğu oyuncu telefonları ile sektördeki önemli isimlerden bir tanesi olmaya başladı. Ağırlıklı olarak oyun odaklı akıllı cep telefonları üzerinde çalışmakta olan Asus, geçtiğimiz günlerde ROG Phone 6D ve 6D Ultimate ismini verdiği telefonlarının tanıtımını gerçekleştirdi.

 

Asus ROG Phone 6D Özellikleri

Haftalar boyunca gerçekleştirilmiş olan sert eleştirilerin sonrasında Asus markası ROG Phone 6D ile 6D Ultimate’in tanıtım işlemlerini gerçekleştirdi. Daha önceki zamanlarda pek çok sızıntısı yapılan bu modeller, oyun dünyası içerisinde çok fazla dikkat çekmelerinin yanı sıra büyük bir merakla beklenen modeller listesinde de kendine yer bulmuştu.

 

Genel olarak amiral gemisi akıllı cep telefonlar için tercih edilen Dimensity işlemciler, ROG Phone 6D ile 6D Ultimate için de tercih edildi. MediaTek yonga seti ile beraber en üst düzey performansın elde edilebilmesi adına daha öncesinde var olan telefon modellerine göre çok daha güçlü ve devrim yaratacak soğutma sistemi de yine bu cihazlar ile beraber kullanılmaya başlanacak.

 

Asus ROG Phone 6D ve 6D Ultimate modellerinde MediaTek Dimensity 9000+ yonga seti ile çalışacak. Her iki cihaz modelinde de 10 bit renk derinliğinin yanı sıra 165 Hz ekran yenileme  hızı ile HDR10+ özelliklerine sahip olan 6.78 inç OLED panel tercih ediliyor. Bununla birlikte cihazların ekranı orijinal olan ROG Phone 6 serisi ile aynı özelliklere sahip olacak.

 

Satışa sunulacak olan akıllı cihazların oyun odaklı olmasından dolayı pek çok kişi kamera özelliklerinin fazla iyi olmayacağı düşünülüyordu. Ancak ROG Phone 6D kamera özellikleri de tatmin edici seviyelerde olacak. Ana kamera 1.0µm piksel ile f/19 lensli 50 MP 1/1.56” sensör, 136 MP f/2.2 ultra geniş açılı kamera ve 5 MP marka kamera ile birleştiriliyor. Aynı zamanda selfie kamerasında da 12 MP sensör yer alacak.

 

Konu oyuncu telefonları olduğu zaman olmazsa olmazların başında pil kapasitesi geliyor. Tanıtımı gerçekleştirilmiş olan ROG Phone 6D için 6.000 mAh gücünde pil olacak ve USB ile 65W’a kadar da şarj edilebilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top