Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Cep Telefonu Kulaklık Sesi Az Geliyor

Cep Telefonu Kulaklık Sesi Az Geliyor

Cep telefonlarında kulaklıktan gelen sesinin zamanla azalması oldukça sık karşılaşılan ve çözümü olan bir arıza olmasına rağmen bu konuyla ilgili koruma yöntemleri ve cep telefonumuzun kulaklığından ses az geldiğinde oluşabilecek arızalarda muhtemel tamir bilgilerini paylaşacağız. (3E servis cep telefonu tamiri konusunda uzun yıllar hizmet verdiği 3000+ kulaklık sesi az gelen veya hiç gelmeyen cep telefonunun onarım işlemini yapmıştır)

1.Kulaklıktan gelen sesin cızırtılı olması

Telefonunuzun kulaklığından gelen ses cızırtılı ise muhtemelen toz yada metal parçacıkları kulaklığınızın mıknatısına yapıştığı için kulaklığınız bozulmuş demektir. Bu durumda herhangi bir temizleme işlemi mümkün değildir. Eğer koruyucu üzerindeki tozlardan olduğunu düşünüyorsanız malasef bu koruyucu üzerinde olsaydı sadece kulaklıktan gelen ses az gelirdi buradaki cızırtı malasef bu parçanın değişimi ile mümkün olacaktır. iletişim sayfamızdan bize ulaşarak cep telefonunuzun tamiri hakkında tüm konuşarda fiyat ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Kesinlikle kulaklığa cımbız vb.. şeyler batırıp temizlemeye çalışmanızı önermiyoruz bu tarz işlemler yaparken ekranı bozmanız ekran filmini koparmanız yada anakart üzerindeki yol yada parçalara zarar vermeniz durumunda çok daha yüksek ücretler ödeyerek çözümlenebilecek arızalara sebep olabilirsiniz.

2.Kulaklık sesinin çok az veya derinden gelmesi

Kulaklık sesinin çok az yada derinden geldiği durumlarda öncelikle kulaklık sesinin açık olup olmadığını ses düğmelerimizle kontrol edip emin oluyoruz bazen kulaklık sesi açma tuşu bozuk olabilir. Bu ses değerini yükseltemediğimizden dolayı  az geliyor olabilir. Bundan emin olduktan sonra kulaklığımızın olduğu kısmı göz ile kontrol edelim eğer hafif bir tozlanma var ise üst koruyucu panelde bunu yumuşak bir diş fırçası ile çok bastırmadan temizleyebiliriz. Buna rağmen bir değişiklik yok ise teknik servisimize telefonunuzu getirerek yada ücretsiz kargo anlaşmamız ile göndererek arıza tespiti yapılmasını sağlayabilirsiniz. Telefonunuzu incelediğimizde kulaklık değişmeksizin iç panelde bir tozlanma var ise herhangi bir ücret ödemen bu temizliği yapıyoruz ve cihazınızı teslim ediyoruz. Telefonunuzun kulaklığı bozuk ise garantili olarak yeni kulaklık takıyoruz. Kullanıcı hatalarından kaynaklanmayan durumlarda ise 6 ay boyunca yedek parça garantisi veriyoruz. Sesin derinden gelmesi de genellikle bu durumdan kaynaklanıyor olabilir nadiren de olsa ses entegresi de bozulabilir bunu da aşağıda yazımızın devamında açıkladık.

3.Kulaklıktan sesin kesik kesik gelmesi veya çok derinden gelmesi

Cep telefonlarında ses kısmını kontrol eden ve anakart üzerinde yer alan ses entegresi bulunmaktadır. Bu entegre bozulduğunda telefonunuzun kulaklığından gelen ses  çok cızırtılı olabilir. Yada en çok karşılaşılan sesin kesik kesik gelmesi yada bir gelip bir gelmemesidir. Bu entegre hem gelen sesi hemde mikrofon kısmından giden sesi kontrol ettiği için telefonunuzdan karşı tarafa giden sesde de sorun varsa büyük ihitimalle bu parça arızalıdır. Servisimizde hemen hemen her marka model cep telefonunun ses entegresi değişimi yapılmaktadır.

Koruma Yöntemleri

  • Telefonunuzu tozlu alanlardan olabildiğince uzak tutun
  • Metal tozu kulaklıktaki mıknatıslar tarafından çekilir ve çok çabuk bozulmasına sebep olur.
  • Çok tozlu bir ortamda çalışıyorsanız elbisenizin cebindeyken dahi toz alma ihtimali yüksektir.
  • Sert darbe ve düşmelerde ses entegresi zarar görebilir kılıfla kullanmanız telefonunuzun aldığı darbe şiddetini azaltır

Cep Telefonu Kulaklık Sesi Az Geliyor İletişim

Kadıköy Kartal metrosu ile Kartal durağında inip çarşıya giden otobüs yada minübüslere binebilirsiniz. Çarşıda indiğiniz 100m uzaklıktayız.

Sahil tarafından gelirken Kartal İskele durağında inmenizin ardından 100m yürüyüş mesafesindeyiz.

Servisimiz İstanbul Kartal merkezde Hamam Sokak No : 45 adresinde yer almaktadır.

Tüm toplu taşıma araçları ile ulaşım mevcuttur. Kartal metrosunda inip sahil yönüne giden otobüs yada minübüslere binerek servisimize 100 m uzaklıkta inebilirsiniz.

Navigasyon uygulamarına 3E teknik servis şeklinde yazdığınızda servisimize en yakın noktaya aracınızla ulaşıp yakınızdaki bir otoparka aracınızı bırakabilirsiniz.

İstanbul Dışından Ücretsiz Kargo İle Gönderim Yapabilirsiniz

Size en yakın Yurt İçi Kargo şubesine giderek cihazınızı güzelce paketleyip yada kutusuna koyup kargo poşetinin alıcı kısmına Kurumsal anlaşma numaramız olan 147 339 931 yazıp kargo görevlisine teslim edebilirsiniz. Cihazınız servisimize ücretsiz olarak gelecektir. Servisimize ulaşan telefonunuz hakkında destek birimimiz size bilgi vermektedir.

Onarımı biten telefonunuz ödemenize istinaden belirttiğiniz adrese kargolanmaktadır.

Şehir dışından cep telefonu tamiri yaptırmak için gönderim yapmak isteyen müşterilerimizin işlem aşamaları aşağıdaki resimde detaylı olarak anlatılmıştır. Aklınıza takılan tüm sorular için bize telefon numaralarımız yada sosyal medya hesaplarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Teknik Servisimize Türkiye’nin 81 ilinden ücretsiz kargo gönderebilirsiniz.
+90 216 353 71 58 yada +90 542 353 71 58 nolu telefonlarımız ile bizimle iletişim kurabilir cep telefonunuzun arızası hakkında fiyat ve durum bilgisi öğrenebilirsiniz.
Detaylı ulaşım bilgilerimize iletişim sayfamızdan erişebilirsiniz.

3e Teknik Servis Hizmetleri

Adres : Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul
Telelefon : +90 216 353 71 58
Cep-WhatsApp : +90 542 353 71 58

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top