Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Cep Telefonunu Televizyona Bağlamak

Cep Telefonunu Televizyona Bağlamak

Cep telefonlarındaki içeriği televizyonda yada televizyon özelliği taşıyan monitörlerde görmek çoğu zaman bir ihtiyaçken çoğu zamanda keyfi olarak evimizde televizyona cep telefonumuzu bağlayıp sinema keyfi vb işlemler yapabilmemiz mümkün yazımızın devamında cep telefonumuzu TV ye bağlamak için gerekenleri aktaracağız.

Cep Telefonu Televizyona Nasıl Bağlanır ?

Televizyonunuzda Smart TV özelliği varsa

Televizyonunuz bu özelliğe sahipse cep telefonunuzu Wi-fi ağından kablosuz olarak bağlamanzı mümkün ayrıca bu özellik sadece cep telefonu değil tablet ve diğer akıllı home aygıtlarının bir çoğu da bu şekilde bağlanmaktadır. Tek yapmanız gereken Televizyonunuzu bağladığınız wifi ağına telefonunuz ile bağlanıp Smart tv üzerinden kontrolü sağmak.

Android modellerinde en çok kullanılan Miracast teknolojisi yada buna alternatif olarak DLNA bağlantısı ile telefonunuzu televizyona bağlayabilirsiniz. Miracast için televizyonunuzda Screen Mirroring (ekranı yansıtma) özelliğine geçiş yapıp telefonunuzda yine aynı ekran yansıtma özelliğini açarak telefonunuzu bulun ve eşleştirin hepsi bu kadar.

Samsung telefonunuzda  AllShare uygulamanız bulunuyor ise bu uygulama sayesinde akıllı televizyonlarınıza görüntü aktarma ve medya öğelerinizin gösterimini yapabilirsiniz. Android telefonunuzda bu uygulama (All Share Cast For Smart TV App) yoksa indirin ve uygulamanızı açıp aktarım sağlamak istediğiniz içerikleri seçmeniz yeterli olacaktır.

iPhone telefonu televizyona bağlamak için daha doğrusu fotoğraflarınızı ,videolarınız gibi medya öğelerini televizyondan görmek için kablosuz veri akışı sağlayan uygulamaları kullanmanız en kolay yöntemdir. App Store üzerinden “DLNA” yazıp aradığınızda karşınıza çıkan uygulamaları inceleyebilirsiniz.

Televizyonunuzda Smart TV özelliği yoksa

Android kullanıcıları Smart Tv özelliği bulunmayan televizyonlara bağlanmak için Google Chromecast kullanabilirsiniz. Bu aygıtın amacı medya öğelerini yada ekran yansıtmayı doğrudan televizyonunuza yapmak için üretilmiştir. Eski televizyonunuza telefonunuzu Google Chromecast  sayesinde bağlamanız mümkündür. Android bildirim kısmında yer alan Quick Settings menüsünden Cast komutun seçeniğini kullanarak bağlanabilirsiniz. (örnek:Youtube uygulamasında bunu görebilirsiniz)

Buna alternatif olarak Miracast teknolijisi güncel televizyonlarda bulunduğundan farklı bir yöntem olarak değerlendirebilirsiniz. (Google aramsı ile Miracast bağlantı cihazlarına ulaşmanız mümkün)

Televizyonunuzda Miracast desteği yoksa Chromecast satın almayıda düşünmüyorsanız geriye telefonu kablo ile televizyona bağlamak kalıyor. Bunun için micro usb bağlantısından HDMI çıkışına çeviren kabloları tercih edebilirsiniz. İki farklı HDMI kablo seçeneği bulunmaktadır MHL ve Slimport bu tamamen telefonunuza göre değişmektedir. Örneğin S3,S4 Mhl kullanırken LG G2 slimport tipindedir.

Apple iPhone ve iPad Cihazları Televizyona bağlamak

iPhone ve iPad cihazları televizyona kablosuz olarak bağlamanın en kolay yöntemi Apple TV satın almak olacaktır 4. nesil Apple TV’lere iPad ve İPhone modelleri kablosuz olarak televizyona bağlana biliyor. Apple Tv’yi bir nevi Google Chromecast gibi düşünebilirsiniz buda Apple versiyonu destek yanlış olmaz. Apple TV’nin fiyatı biraz yüksek olduğundan eğer kablolu olarak bağlanmak istediğinizde birçok mağazada ve internette bolca bulunan HDMI olarak bulunan kabloları tercih edebilirsiniz.

Cep Telefonunu Televizyona Bağlamak İletişim

Kadıköy Kartal metrosu ile Kartal durağında inip çarşıya giden otobüs yada minübüslere binebilirsiniz. Çarşıda indiğiniz 100m uzaklıktayız.

Sahil tarafından gelirken Kartal İskele durağında inmenizin ardından 100m yürüyüş mesafesindeyiz.

Servisimiz İstanbul Kartal merkezde Hamam Sokak No : 45 adresinde yer almaktadır.

Tüm toplu taşıma araçları ile ulaşım mevcuttur. Kartal metrosunda inip sahil yönüne giden otobüs yada minübüslere binerek servisimize 100 m uzaklıkta inebilirsiniz.

Navigasyon uygulamarına 3E teknik servis şeklinde yazdığınızda servisimize en yakın noktaya aracınızla ulaşıp yakınızdaki bir otoparka aracınızı bırakabilirsiniz.

İstanbul Dışından Ücretsiz Kargo İle Gönderim Yapabilirsiniz

Size en yakın Yurt İçi Kargo şubesine giderek cihazınızı güzelce paketleyip yada kutusuna koyup kargo poşetinin alıcı kısmına Kurumsal anlaşma numaramız olan 147 339 931 yazıp kargo görevlisine teslim edebilirsiniz. Cihazınız servisimize ücretsiz olarak gelecektir. Servisimize ulaşan telefonunuz hakkında destek birimimiz size bilgi vermektedir.

Onarımı biten telefonunuz ödemenize istinaden belirttiğiniz adrese kargolanmaktadır.

Şehir dışından cep telefonu tamiri yaptırmak için gönderim yapmak isteyen müşterilerimizin işlem aşamaları aşağıdaki resimde detaylı olarak anlatılmıştır. Aklınıza takılan tüm sorular için bize telefon numaralarımız yada sosyal medya hesaplarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Teknik Servisimize Türkiye’nin 81 ilinden ücretsiz kargo gönderebilirsiniz.
+90 216 353 71 58 yada +90 542 353 71 58 nolu telefonlarımız ile bizimle iletişim kurabilir cep telefonunuzun arızası hakkında fiyat ve durum bilgisi öğrenebilirsiniz.
Detaylı ulaşım bilgilerimize iletişim sayfamızdan erişebilirsiniz.

3e Teknik Servis Hizmetleri

Adres : Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul
Telelefon : +90 216 353 71 58
Cep-WhatsApp : +90 542 353 71 58

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top