Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Cep Telefonunuzun Ekranını Nasıl Koruyabilirsiniz?

Günümüzde artık akıllı cihazlar her yaştan insan tarafından kullanılıyor. Böylesine fazla talep görmesi ile beraber de birbiri ardına marka ve modeller onların kullanımına sunuyor. Cep telefonu ekranı ise kullanıcıların cihazlarını kullanırken dikkat etmeleri gereken bir bölge. Çünkü bu bölge oldukça hassastır. Dolayısıyla sıvı teması, darbe, çizilme gibi durumlar ekrana çok ciddi zarar verebilmektedir. Üstelik bu durum yalnızca ekranın kötü bir görüntüye ulaşmasına neden olmamaktadır. Aynı zamanda cihazın kullanım kalitesini de ciddi anlamda düşürebilmektedir.

 

Cep Telefonunuzun Ekranı Korumak İçin Yapabilecekleriniz

Cihazlarda cep telefonu ekranı için kırılmaları engellemek adına bazı adımlara dikkat etmek önemli olacaktır.

 

Kırılmayı Engelleyin

Kullanıcıların cep telefonları konusunda yaşadıkları en büyük sorunlardan biri ekran kırılması. Cep telefonunuz çantanızda ya da cebinizdeyse, ekranın kırılması son derece büyük bir olasılık. Çünkü çantanın içine atıldığında çantadaki diğer ürünler, cepte ise anahtar gibi çizici ürünler cihazın ekranına ciddi anlamda zarar verecektir. Yumuşak bir materyalden hazırlanmış olan kese ya da kap içerisine koyarak cihazınızı çantanıza veya cebinize koymanız, ekranın karşılaşacağı zararların azalmasını sağlayacaktır.

 

Direkt Şekilde Güneş Işığına ve Sıcağa Bırakmamaya Dikkat Edin

Cihazın çok fazla ısınması durumunda fazla görülmüyor olsa da ekranda çatlama oluşabilir. Aynı zamanda özellikle de direkt olarak güneş ışığına bırakmanız sadece ekrana zarar vermeyecektir. Bununla beraber dokunmatikte de sorunların oluşması anlamına gelecektir. Dolayısıyla cihazınızı koyduğunuz yere dikkat etmeniz önemli olacaktır.

 

Ekran Kılıfınız Kapaklı Olsun

Şimdilerde piyasada cep telefonu ekranı korunması adına farklı kapaklı kılıflar bulunmaktadır. Bunları kullanmanız, ekranın zarar görmesinin önüne geçecektir.

 

Ekran Koruyucu Kullanın

Cihazınızın ekranında herhangi bir kırılma ya da çizilme olmasını engellemek adına ekran koruyucu kullanmak oldukça etkili bir çözümdür. Tabi bu aşamada doğru ekran koruyucuyu seçmeniz son derece önemli olacaktır. Cihazınızın ekranına bağlı olarak 2D ya da 3D ekran koruyucular arasından seçim yapabilirsiniz.

 

Cihazınıza Kasko Yaptırın

Cep telefonu kaskosu son dönemlerde pek çok cihaz sahibinin hakkında araştırma yaptıkları bir konu. Yaptırmış olacağınız bu kasko ile cihazınızın ekranında herhangi bir sorun oluşması durumunda bunu kolaylıkla gidermeniz mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top