Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Dell Dizüstü Bilgisayarları Şarj Noktasına Dönüştürülüyor

Akıllı cep telefonları, kullanıcıların her türlü ihtiyaçlarını en iyi şekilde yerine getirmek adına artık birbirinden farklı özellikler ile donatılıyor. Ancak bu cihazların en büyük sorunlarından biri şarjlarının dayanmaması oluyor. Öyle ki pek çok akıllı cep telefonunun bataryası, yoğun şekilde kullanımı sonucunda 1 gün bile çok zor dayanabiliyor. Kullanıcıların da bu aşamada devamlı olarak cihazlarını şarj etmek adına uygun yer bulması gerekiyor. Dizüstü bilgisayarlar da bu aşamada kullanıcıların telefonlarını şarj etmek için kullandıkları adreslerden bir tanesi oluyor. Dell de kullanıcıların bu konudaki isteklerine en iyi şekilde cevap vermeyi hedefliyor.

 

Akıllı Cep Telefonları Artık Dizüstü Bilgisayarlardan Kablosuz Şekilde Şarj Edilebilecek

Evde ya da işte olunması fark etmez akıllı telefonun kişiden uzaklaşmasına gerek kalmadan şarj etmesinin bir yolu da laptoplar oluyor. Dışarıda oldukları zaman eğer bilgisayar kişilerin yanında olduğu zaman telefon göz önünden ayrılmadan şarj etmek mümkün oluyor. Fakat bu durumda da çok fazla kablo ortaya çıkıyor. Dell ise bu durumlara en iyi şekilde çözüm bulmak adına yeni bir patent aldı.

 

Kullanıcıların dizüstü bilgisayarlarını en iyi şekilde kullanarak akıllı cihazlarını kablosuz şekilde şarj etmeleri için Dell tarafından yeni bir patent alındı. Patently Apple tarafından ortaya koyulmuş olan 20220239124 numaralı patent ile beraber dizüstü bilgisayarlarda kullanılmayan alanın üzerine yerleştirilebilen harici bir şarj bölümü hazırlanıyor Bu sayede de yalnızca akıllı cep telefonları değil, kablosuz şarj alma özelliğine sahip olan diğer cihazlar da laptop üzerinden sorunsuzca şarj edilebiliyor.

 

Hali hazırda Dell tarafından patenti alınmış olan bu sistemin diğerlerine nazaran ortaya koymakta olduğu en büyük farkı ise direkt şekilde dizüstü bilgisayarlara yerleşik konumda bulunmaması. Yeni alınmış olan patentin hayata geçip geçmeyeceği ise henüz tam olarak belli değil. Aynı zamanda patentte kablosuz şarj hızı ile alakalı da bir bilgi şimdilik bulunmuyor.

 

Kullanıcıları için kablosuz şarj desteğini sunmayı hedefleyen tek marka ise Dell değil. Apple markası da 2014 yılından beri kablosuz şarj teknolojisi konusunda çalışmalar yapıyor. Hali hazırda Macbook modellerinde kullanılması adına üç patent başvurusunu yapmış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top