Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Dokunmatiği Bozuk Olan Telefon Tamir Edilebilir Mi?

Akıllı telefonların kullanılmaya başlandığı zamanlardan itibaren her yaştan insan kendi isteklerini yerine getirecek modeller arasından seçimlerini yapmaya başladılar. Lakin bu cihazlarda işlemler dokunmatik ekran üzerinden gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla akıllı telefonlarda dokunmatik arızası oldukça sık bir şekilde ortaya çıkan sorunlardan biri olarak biliniyor. Üstelik bu durumun ortaya çıkması belirli bir marka ya da modele özgü değil. Belirli bir süre boyunca kullanılmasının yanı sıra cihazın düşmesi, sıvı ile teması gibi etkenler de dokunmatik alanda bozulmalara neden olabilir.

 

Kullanıcıların bir kısmı aslında cihazlarının dokunmatik bölümlerinde herhangi bir sorun olmamasına rağmen bu alanı kullanamadıkları için sorun olduğunu düşünürler. Halbuki böylesi durumlarda her zaman telefonlarda dokunmatik arızası olmaz. Kimi zaman yalnızca ekran jelatini ya da cam koruyucu kaynaklı temassızlık yaşanabilir. Böylesi durumlarda çözüm oldukça kolaydır. Lakin bunun dışındaki sorunlar için dokunmatik arızasının giderilmesi adına gerekli adımların eksiksiz olarak uzman isimler tarafından atılması gerekmektedir.

 

Telefondaki Dokunmatik Sorunu Nasıl Çözülür?

Özellikle de son dönemlerde kullanıcıların bir kısmı telefonlarda dokunmatik arızası olduğu zaman bunu internetten alacakları bilgiler ile çözebileceklerini düşünüyorlar. Kendi kendilerine yapmaya çalıştıkları ekran değiştirme işleminde ise yalnızca ekran bölümüne zarar vermiyorlar. Aynı zamanda cihazın iç kısmına da tahmin edilenden çok daha ciddi zararlar verilebilmektedir. Herhangi bir olumsuz durum meydana gelmeden gerekli ve doğru adımların atılması adına mutlaka doğru isimler ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

 

Alanında deneyimli olan isimlere sahip teknik ekibimiz, marka ya da model fark etmeden telefonda dokunmatik arızası sorununu en iyi şekilde gidermek adına gerekli adımların hepsini eksiksiz olarak atmaktadır. Cihazın dokunmatiğinde ortaya çıkan sorunların giderilmesi adına yapılacak işlemler için cihazınızı kendiniz getirebileceğiniz gibi kargo ile d gönderim de sağlayabilirsiniz.

 

Cihazın teknik ekibimize ulaşmasının hemen ardından telefonlarda dokunmatik arızası ile alakalı ön incelemelere başlayacaklardır. Bu incelemeler sırasında dokunmatik bölgesindeki arızanın durumu ve bunun nedeninin yanı sıra yapılacak işlemler cihaz sahibine iletilecektir. Fiyat bilgisinin verilmesi ile beraber de kısa bir süre içinde dokunmatik değişim işlemi yapılarak cihaz tekrardan yüksek performans ile kullanıma devam edilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top