Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

DxOMark CEO’su Akıllı Cihaz Üreticilerine Sitem Etti

Günümüzde artık insanların isteklerinin en iyi şekilde yerine getirilmesi adına akıllı cep telefonu konusunda çok daha ciddi anlamda adımlar atılmaya devam ediyor. Bu aşamada hangi cihazın nasıl bir performans gösterdiğinin yanı sıra aynı seviyedeki rakiplerine oranla hangi artılara ve eksilere sahip olduğu gibi son derece önemli olan detaylar, DxOMark ile beraber kullanıcılara başarılı şekilde sunuluyor.

 

Platformun CEO’su ise artık akıllı telefon üreticilerinin onları geçmiş dönemlere nazaran çok daha az tercih ettiğini ve bununla birlikte test edebilmeleri adına cihaz dahi göndermediklerini belirtiyor.

 

DxOMark CEO’sundan Açıklama

Bilimsel bir şekilde akıllı cep telefonlarını, kameraları ve lensleri değerlendirmekteolan bağımsız bir platform şeklinde tanıtılan DxOMark, son zamanlara bakıldığında eski popülerliğini kaybetmiş gibi görünmeye başladı. DxOMark CEO’su Frederik Guichard da yakın bir dönemde verdiği demeçte bu konu hakkında son derece dikkat çekici ifadeleri kullandı.

 

CEO tarafından verilen demece göre daha öncesinde akıllı cihaz üreticileri DxOMark ile çok daha fazla ortak çalışma yapıyordu. Platformu önemsedikleri için cihazlarının göstermiş olduğu performansı övmek adına platformun verilerini sıklıkla kullandıklarını belirtirken son zamanlarda bu durumun ortadan kaybolmaya başladığını belirtiyor. Genel olarak platform, cihazları belirli standartlar altında test ederek kıyaslama işlemini gerçekleştriiyor. Platformun CEO’su tarafından verilen demece göre akıllı cep telefonu üreticileri son dönemlerde onlara test için cihaz göndermemeye başladılar. Platformun yetkilisine göre ortaya çıkan bu durumun sebebi, akıllı telefon markalarının, ürettikleri cihazların DxOMark tarafından yapılacak olan sıralamalarda üst sıralarda yer alacağına inanmadıkları olarak yorumlanıyor.

 

Bununla birlikte Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun tarafından yapılmış olan açıklamalar da yine gündeme gelmiş durumda. CEO, daha öncesindeki açıklamalarında Xiaomi 12S Ultra’nın DxOMark tarzı platformlarda testlere girmeyeceğini belirtti. DxOMark ise atılan bu adım sonrasında markanın amiral gemisini kendi imkanları ile satın aldıktan sonra değerlendirme çalışmalarına başladı. Ve yapılan testlerin sonucunda cihazın toplamda aldığı puan 138 oldu. Bu puanla cihaz, geçtiğimiz sene tanıtılıp platformdaki testler sonucunda 143 puan alan Xiaomi 11 Ultra’nın gerisinde kalmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top