Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Eski Amiral Gemisi Telefonlar mı Yoksa Yeni Orta Segment Telefonlar mı İdeal Seçim?

Akıllı cep telefonu satın almak isteyen kişilerin artık karşılarına çok fazla sayıda alternatif çıkmaya başlamış durumda. Ve pek çoğu da yeni nesil orta segment bir cihaz mı yoksa önceki dönemlerde üretilmiş amiral gemisi cihaz mı seçmesi gerektiği konusunda tam olarak bilgi sahibi olamıyorlar. Buna bir de üst segment akıllı cihaz modellerinin her geçen gün artan fiyatları bu cihazlara bakışı da değiştiriyor.

 

Diğer taraftan üst segment akıllı cihaz modellerinin fiyatları ilk ortaya çıktıklarında pahalı olsa da yeni çıkacak modellere yer açılması açısından zamanla fiyatlarının düşeceği de unutulmamalı. Yani satışı duran eski modeller direkt olarak elenmeli.

 

Akıllı Telefon Satın Almadan Önce Bilinmesi Gereken Avantajlar ve Dezavantajlar

Giriş ya a orta segment bir akıllı cihaz satın alınmak istendiğinde, kimi zaman cihazdan istenilen bütün özellikleri bulamıyorlar. Orta segmentte fazla para harcanmadan en iyi performansı verecek cihazlardan bir tanesini almak isteyenler, yüksek işlem gücüne sahip olmasından dolayı Snapdragon 860 işlemciye sahip Poco X3 Pro’yu tercih edebilir. Lakin bu cihazda 120Hz ekran yenileme hızı olmasından dolayı Amoled ekran, 5G ve kablosuz şarj gibi özellikler yoktur. Dolayısıyla akıllı cihaz satın almadan önce ihtiyaçlar önceden belirlenmeli ve buna göre model araştırması yapılmalıdır.

 

Bundan dolayı amiral gemisi akıllı cihaz modelleri alt segmentlerin önüne geçmekte. İşlemcinin, kameranın, ekranın yani her türlü detayın en iyi genel olarak bu cihazlara konulmakta. Böyle olunca da fiyatları biraz daha pahalı hale geliyor. Lakin eski nesildeki amiral gemisi akıllı cihazlar ile yeni nesil orta segmentler bir araya geldiğinde işler değişmeye başlıyor.

 

Eski amiral gemisi akıllı cihaz modelleri her ne kadar başarılı olsa da bu aşamada dikkat edilmesi gereken şey, cihazın yaşı olmalı. Çünkü eğer ki cihazın yaşı 2’den büyükse büyük ihtimalle güncelleme desteği olmayacaktır. Lakin kutusundan çıkacak son Android sürümlü cihaz en az 2 ya da 3 yıl boyunca güncelleme desteği almaya devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top