Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Galaxy A23 5G Basın Görüntüleri Ortaya Çıkartıldı

Belirli aralıklar ile çıkardığı cihazların akıllı telefon dünyasına yenilikleri getiren Samsung, Mart ayında vitrine çıkartmış olduğu Galaxy A23 4G’nin 5G varyantı üzerinde yapmakta olduğu çalışmalarda nihayet son aşamaya geldi. Akıllı cihaz, geçtiğimiz hafta performans testlerinde görülürken kısa bir süre öncesinde de tasarımını ve kilit olarak görülen teknik özelliklerini ortaya çıkartan basın görsellerini sundu. Şimdilerde pek çok kişi Galaxy A23 5G ile alakalı basın görsellerini detaylı şekilde inceliyor.

 

Galaxy A23 5G ile Beraber Neler Geliyor?

10 Ağustos’ta Samsung tarafından düzenlenecek Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılacağı düşünülen Galaxy A23 5G modelinin tasarımının yanı sıra kilit teknik özellikleri de paylaşılmış durumda. Paylaşılan bilgilere göre akıllı cihaz, A serisi ile bütünleşmiş olan damla çentik tasarımı ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Bununla beraber aynı 4G varyantında olduğu gibi dörtlü kamera kurulumu tercih edilmiş. Ekran gövde oranı ise kullanıcılara istediklerini vermeyi hedefliyor.

 

Akıllı cihazda 6.6 inç FHD+ çözünürlüğe sahip bir panel bulunacak. Bununla birlikte Galaxy A23 5G içerisinde Qualcomm Snapdragon 695’ten gücünü alacak. 6 nm mimarisi ile üretilmiş olan yonga setinde iki 2.2 GHz ARM Cortex – A78 (Kryo 660) ve altı 1.7 GHz ARM Cortex – A55 çekirdekleri ile beraber Adreno 619 grafik birimi de yer alıyor.

 

Ön kısmında 8 megapiksel selfie kamerası bulunurken arka kısmında OIS destegği olan 50 megapiksel ana, 2 megapiksel derinlik, 2 megapiksel makro sensör ve 5 megapiksel ulta geniş açıdan meydana gelen dörtlü kamera kurulumunun bulunacağı görülüyor.

 

4 GB, 6 GB, 8 GB RAM seçeneklerinin yanı sıra 64 GB ve 128 GB dahili depolama seçenekleri de Galaxy A23 5G ile beraber kullanıcılara sunulacak. Akıllı cihazda microSD kart desteği de bulunacak. Böylelikle de cihazda depolama 1 TB’a kadar arttırılabilecek.

 

Bataryası konusunda tam olarak bilgi sahibi olunmasa da 25W şarj hızını destekleyecek. Android 12 tabanlı One UI 4.1 ile kutudan çıkacak olan Galaxy A23 5G ile alakalı fiyat konusunda ise kesin bir bilgi henüz ortaya çıkmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top