Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Galaxy S22 Performans Sorunu için Çalışmalara Başladı

Samsung tarafından ortaya çıkartılan akıllı cihazlar, kullanıcıların isteklerini en etkili şekilde yerine getirmeyi hedefliyor. Üretilen her cihazda bu amaç ön plana çıkartılıyor olsa da son dönemlerde marka ile alakalı oldukça ciddi bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre marka, başta Galaxy 22 olmak üzere pek çok akıllı cihazda yer alan Oyun Optimizasyon Hizmeti yazılımı ile beraber TikTok, Netflix ve Instagram dahil olmak üzere 10 bine yakın uygulama kasıtlı olarak yavaşlatılmakta.

 

Olayın fark edilmesinden sonra ise farklı forumlarda ve sosyal medya sitelerinde konunun çok daha açığa çıkması ile beraber marka bir anda tepkilerin odağına yerleşti. Marka ise üstü kapalı olsa da iddiaları kabul etti. Ve sonrasında da Galaxy S22 dahil olmak üzere cihazlarda yer alan Oyun Optimizasyon Hizmeti ile ortaya çıkan performans düşüşüne sebebiyet veren sorunun düzeltileceği açıklandı. Kullanıcıların bekledikleri o güncelleme de kısa bir süre önce geldi.

 

Kullanıcıların Kısıtlamayı Devre Dışı Bırakması Mümkün

Güney Kore’de Galaxy S22 serisi için yeni bir güncelleme yayınlandı. 10 binden fazla uygulamanın yavaşlamasına sebep olan Game Booster’a artık Oyun Performans Yönetim Modu eklenmiş oldu. Eklenen mod ile beraber kullanıcılar eğer isterlerse cihazlarında var olan optimizasyon hizmetini devre dışı bırakabiliyorlar. Devre dışı bırakılmasından sonra optimizasyon işlemi yapılmadığı için cihazda yüklü olan oyunların ve uygulamaların performansında da düşme olmayacak. Genel olarak Oyun Optimizasyon Hizmeti ile beraber uygulamaların performansları belirli seviyede kısmakta ve cihazın aşırı oranda ısınmasını engellerken pil ömrünü de arttırıyor.

 

Hizmetin kullanılmaması durumunda ise Galaxy S22 ve diğer cihazlarda pil ömrü düşebilmekte ve eskiye oranla ısınması olasılığı ortaya çıkıyor. Hali hazırda marka tarafından sunulan güncelleme yalnızca Güney Kore’deki Galaxy S22 kullanıcıları için yayınlanmış durumda. Güncellemenin diğer ülkedeki Galaxy S22 kullanıcılarına ne zaman sunulacağı le alakalı net bilgiler ise henüz netleşmemiş durumda. Aynı zamanda Galaxy S serisinin dışında olup aynı hizmete sahip olan diğer cihazlara bu güncellemenin gelip gelmeyeceği de yine hakkında net bilginin olmadığı başka bir konu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top