Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Galaxy S23 Ultra ile Alakalı Özellikler Şekillenmeye Başladı

2022 yılına Galaxy S22 serisi ve S21 FE modelleri ile oldukça hızlı bir şekilde giriş yapan Samsung, yılın ilk iki çeyreğinde akıllı telefon dünyasında zirvedeki yerini hiç kimseye bırakmadı. Elde etmiş olduğu başarıyı daha da ciddi oranda büyütmeyi isteyen marka, şimdilerde ise amiral gemisi olarak tanımladığı Galaxy S23 serisi ile alakalı çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Serideki en önemli model olarak görülen Galaxy S23 Ultra ile alakalı özelliklerin sızması ile beraber cihaz ile alakalı bilgiler de şekillenmeye başlıyor.

 

Galaxy S23 Ultra Özellikleri

Önümüzdeki yıl içerisinde marka tarafından tanıtılması beklenen Samsung Galaxy S23 serisi ile alakalı önemli kaynaklardan birbiri ardına bilgiler gelmeye devam etmekte. Galaxy S23 Ultra ise elde edilen sızıntılar ile tüm merakları üzerine çekmeyi ise sürdürüyor. Var olan bilgilere göre ise model, kamerası ile deyim yerindeyse devrim niteliğinde olacağa benziyor.

 

Markaların çıkartacakları akıllı cihazlar konusunda sızıntı haberleri ile ün yapmış olan Ice Universe2ten alınmış olan yeni bilgilere göre Galaxy S23 Ultra modeli ile ortaya koyulacak serideki diğer modeller aynı kapasiteye sahip olan 5.000 mAh pille kullanıcılara sunulacak. Modelin selefi ile aynı oranda pil gücüne sahip olması soncunda ise hızlı şarjlarının da aynı olup olmadığı sorusu ortaya çıkabiliyor. Çünkü Galaxy S22 Ultra modeli 45W hızlı şarj özelliğini içerisinde barındırıyordu.

 

Sızıntıları yapan kaynak, bununla beraber daha öncesinde duyurulmuş olan bazı detayları da doğrulayarak kullanıcılara sundu. Doğrulanan detaylardan biri, modelin 200 megapiksellik ana kameraya sahip olacağı. Kimi iddialar ise Samsung S23 Ultra modelinin 450 megapiksel kameraya sahip olacağı düşüncesinde. Lakin kimi önemli kaynaklar, elde edilen bu bilginin iddiadan öteye geçemeyeceği düşüncesinde oluyorlar.

 

Her ne kadar Samsung, akıllı telefonlarında kendi işlemcisini kullanmayı tercih ediyor olsa da bu aşamada istediği başarıyı tam anlamıyla bir türlü elde edemedi. Eyxnos 2300 çalışmaları sonucunda da aradığını bulamadığı için şimdilik var olan bu planını askıya almış gibi görünüyor. Markayla alakalı gelmekte olan bilgilere göre şirket, amiral gemisi telefonlarını Qualcomm’a emanet ediyor. Galaxy S23 Ultra dahil olmak üzere seride bulunan bütün modeller, Snapdragon 8 Gen 2 tarafından desteklenerek kullanıcılara sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top