Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Galaxy S23’te Kullanılacak İşlemciyle Alakalı Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Akıllı cihazlar söz konusu olduğu zaman akla ilk olarak gelen isimlerden biri olan Samsung, ilerleyen zamanlarda Galaxy S23 serisini kullanıcıların karşısına çıkartmayı planlıyor. Şimdiye kadar geçen süre içerisinde cihaz ile alakalı farklı sızıntılar ortaya çıktı. Serinin işlemcisi ile alakalı MediaTek, Exynos ve Snapdragon üçlüsü arasında gidip gelmekte olan yeni seri hakkında kesin sonuç da belli olmaya başladı. Şimdilerde teknoloji meraklılarını için ön plana çıkan konu, akıllı cihazlarların hangi işlemci ya da işlemcilerden güç alacağı oldu.

 

Galaxy S23 Serisinin Bir Bölümü İçin Exynos Tercih Edilebilir?

Samsung markası, günümüze kadar amiral gemisi olarak tanımladığı modellerinde kendi üretimi olan Exynos ile Snapdragon işlemcilerini tercih etti. Galaxy S serisini de Türkiye’ye yıllar boyunca Exynos işlemcisi ile getiren marka, bu sene ise bir değişiklik yaparak Şubat ayında tanıtımı gerçekleştirilen Galaxy S22 serisini Türkiye’de Snapdragon işlemcisi ile satışa çıkartmıştı.

 

Markanın yeni çıkacak olan amiral gemisi modelde ise işlemci değişikliğine gideceğine yönelik ciddi iddialar bulunuyordu. Bunların en büyük nedeni ise Exynos işlemcilerinin telefonlarda beklentileri karşılamasının yanı sıra Snapdragon sürümünün de performans anlamında kullanıcı deneyimini düşürmesiydi. Var olan bu sebeplerden dolayı bir sonraki sene tanıtımı yapılacak olan Galaxy S23 serisi için Exynos yonga setinin kullanılmayacağı ile alakalı raporlar yayınlandı. Öyle ki Samsung’un Qualcomm ile MediaTek ikilisi ile kullanıcılarına sunulacağı dahi iddia edildi.

 

En son gelen raporlar ise Samsun’un Exynos işlemcisini kullanmaya devam edeceğini ortaya koyuyor. Bununla beraber yakın zamanda tanıtımı yapılacak olan cihazlarında Snapdragon 8 Gen 2 ile aynı güçte olduğu söylentiler arasında yer alan Exynos 2300 işlemcisinin bulunacağı ifade edilen bilgiler arasında bulunuyor.

 

Her geçen gün Galaxy S23 için tercih edilecek olan işlemci ile alakalı farklı iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Marka tarafından konu hakkında net bilgilerin ortaya çıkmaması ve raporlara rağmen farklı adımların atılması, teknoloji severlerin bu konuda kafalarını karıştırıyor. Ve konu hakkında en net bilgileri elde etmek isteyenler tanıtım zamanını bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top