Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Galaxy XCover 6 Pro Sağlamlığı ile Nokia 3310’a Rakip

Sağlam cep telefonları söz konusu olduğu zaman akla ilk olarak gelen modellerin başında şüphesiz ki Nokia 3310 bulunuyor. Şimdilerde ise Nokia 3310 gibi sağlam modelleri tahtından etmeyi hedefleyen Galaxy XCover 6 Pro ile alakalı yeni bilgiler gelmeye başladı. Sağlam cihazlar arasından seçimini yapmak isteyenlere aradıklarını vermeyi hedefleyen model ile alakalı daha öncesinde kilit özellikleri ve render görselleri sızdırılmıştır. Şimdilerde ise depolama kapasitesi ve şarj özellikleri ile alakalı bilgiler ortaya çıktı.

 

Galaxy Cover 6 Pro Paylaşılan Özellikleri

SM-G736U ve SM-G736U1 model numaraları ile FCC veritabanında ortaya çıkan Galaxy XCover 6 Pro ile alakalı çıkan detaylara göre cihaz 25W hızlarında şarj olma özelliğine bulunacak. Bununla beraber tam netlik kazanmamış olsa da 4.050 mAh’lik pille kullanıcılara sunulması beklenenler arasında. FCC tarafından yapılan bilgilendirmeye göre cihazda 126 GB’lok dahili depolama bulunacak. Daha öncesinde Geekbench tarafından paylaşılanlara göre cihazın 6 GB RAM’e sahip olacağı daha öncesinde netleşmişti. Lakin farklı RAM ve depolama alternatiflerinin bulunup bulunmayacağı ile alakalı ise net bilgiler ortaya çıkmadı.

 

Onleaks tarafından geçtiğimiz günlerde Galaxy XCover 6 Pro hakkında render görseller paylaşılmıştı. Var olan bu görseller incelendiği zaman da görülebileceği üzere modelde temel olarak ön plana çıkartılan konu sağlamlık. Bundan dolayı da modern görünüme sahip olma gibi bir düşünceyle kullanıcılara sunulmuyor. Cihazda düşük ekran gövde oranının yanı sıra ağırlıklı olarak giriş segmenti cihazlarda tercih edilmekte olan damla çentik kullanıcıların karşısına çıkartılacak. 235 gram ağırlığındaki cihazın ölçülerinin ise 169 x 80 x 10 mm ölçülerinde olması bekleniyor.

 

Kullanım sırasında elden kaymasının engellenmesi adına sert plastik çerçevesi olacak Galaxy XCover 6 Pro, aynı zamanda tırtıklı ve dikey çizgili arka panele sahip olarak kullanıcıların karşısına çıkacak. Arka kısmında çift kamera olacak cihazın alt kısmında ise 3.5mm kulaklık girişi ile beraber işlevi ile alakalı net bilgilerin elde edilemediği kırmızı renkli olan büyük bir düğme bulunuyor. USB-C ile gelecek cihazın piyasaya çıkış tarihi ise net olarak belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top