Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Galaxy Z Flip 4 ile Alakalı Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Samsung, Android cihazlar konusunda yapmış olduğu ataklar ile her zaman lider isimlerden bir tanesi olmayı başardı. 2021 yılının dördüncü çeyreğine bakıldığı zaman 4.25 milyon katlanabilir telefon sevkiyatının %96’sının ona ait olması da şaşırtıcı değil. Var olan bu yüksek oran, onun rakiplerinin açık ara önde olduğunu da ortaya koymayı başarıyor. Şimdilerde Galaxy Z Fold ve Z Fip 4 modellerini kullanıcılara tanıtmaya hazırlanmakta olan şirket, bu konuda koltuğunu sağlamlaştırmayı hedefliyor. Markanın son olarak ise Galaxy Z Flip 4 modeli ile alakalı yeni detayları ortaya çıkmaya başladı.

 

Galaxy Z Flip 4  Depolama Gelişmesi

Samsung markası tarafından üretilmekte olan Galaxy Z Flip serisi, günümüze kadar geçen süre içerisinde microSD desteği bulunmadan 256 GB ile sınırlanmıştı. Lakin bu durum bir süre sonrasında tanıtımı yapılacak olan Galaxy Z Flip 4 ile beraber değişim gösterecek. Çünkü marka yeni modelinde maksimum depolamayı 512 GB’a çıkartıyor. Katlanabilir akıllı cihaz kendi içinde 128 GB, 256 GB, 512 GB olarak 3 depolama opsiyonu ile satışa çıkartılacak. 8 GB RAM ile gelecek cihazda 512 GB’a sahip depolama ise SM-F7210, SM-F721U1 ile SM-F721N model numaraları ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

 

Bununla beraber Galaxy Z Flip 4, 6.7 inç Full HD+ çözünürlüğe sahip 120 Hz tazeleme hızı sunan Super AMOLED panel ile kullanıcıların karşısına çıkacak. İkincil ekranı ise 2.1 inç büyüklüğünde olacak. Daha önceki modelde kapak ekranı 1.9 inç boyutundaydı.  Aynı zamanda 10 megapiksel selfie kamerası ile iki adet 12 megapiksel sensör bulunacak. Cihazın işlemcisi de yine merak edilen konulardan bir tanesi. Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1’den güç alacak cihazın işlemcisi selefine göre daha yüksek performans sunuyor.

 

Batarya ise güç anlamında %15 daha verimli olacak. Watt başına %20 daha iyi olan AI performansına sahip yonga seti 4 nm mimarisi ile Galaxy Z Flip 4, beklentilere değecek olacağını gösteriyor. 999 dolar ve 1.999 dolar aralığında fiyata sahip olacak cihazın net fiyat detayları ise henüz ortaya çıkmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top