Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Google 7 Pixel Oldukça İddialı Geliyor

İnsanların karşısına ilk olarak arama motoru olarak çıkan Google, birbirinden farklı alanlarda olduğu gibi akıllı telefon alanında da yapmış olduğu çalışmalar ile beraber ciddi oranda kitleye sahip olmayı başardı. Ortaya koymuş olduğu Pixel serisiyle beraber sektörde adından söz ettirmeyi başaran marka, şimdilerde ise Pixel 7 ile alakalı çalışmalarını hızlıca sürdürüyor.

 

Seramik Tasarımlı Pixel 7

Google tarafından daha öncesinde üretilmiş olan Pixel 6, kullanıcılar tarafından beğenilmiş ve geçer not almayı başarmıştı. Bu alanda çok daha başarılı sonuçları elde etmesi sonucunda şimdilerde marka, Pixel 7 üzerindeki çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Markaya yakın olan önemli kaynaklardan elde edilmiş olan bilgilere göre de Google tarafından model 13 Ekim tarihinde piyasaya sunulacak.

 

Teknoloji dünyasına ait olan sızıntıları ile ünlü Digital Chat Station isimli kullanıcı, Webio platformu üzerinden Pixel 7 serisi ile alakalı bazı bilgileri insanlar ile paylaştı. Var olan bilgilere göre Google’ın yeni modelinin tasarımı için seramik tercih edilecek. Yapılan bu tercih ile beraber selefinde ortaya çıkan ısınma sorununa ciddi anlamda çözüm üretilmesi bekleniyor.

 

Dünyaca ünlü teknoloji devi, Pixel 7 serisi ile alakalı her bir detayı işin uzmanlarına bırakmayı hedefliyor. Apple bünyesindeki İPhone modelleri ile de çalışmış olan Foxconn şirketi şimdilerde Google bünyesindeki akıllı cihaz serisi için de çalışmalarını yapacak. İki tarafın gerçekleştirmiş olduğu anlaşma ile beraber Foxconn yalnızca yeni modelin üretiminde yer almayacak. Aynı zamanda Google tarafından üretilecek olan katlamalı cep telefonu için de ön planda olacak.

 

Bu bilgilerin yanı sıra Pixel 7 serisi ile alakalı bazı özellikler de her geçen gün netleşmeye devam ediyor. Digital Chat Station tarafından aktarılan bilgilere göre cihazın selfie kamerası için Sony 3J1 olarak isimlendirilmiş, otomatik odaklama özelliği bulunan 11 megapiksel sensör tercih edilecek. Bununla beraber aynı Pixel 6 ve Pixel 6 Pro modellerinde olduğu gibi ana kamera sensörü için Samsung GN1 kullanacak. Böylelikle kullanıcılar Google’a ait diğer modellerde olduğu gibi yeni modelde de aradıklarını elde etmeyi başaracaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top