Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Google Pixel 7 Pro Nihayet Görüntülendi

Akıllı telefon sektöründeki Pazar payını arttırmayı hedefleyen markalardan bir tanesi olan Google, bu amacını elde etmek adına çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz ay gerçekleştirilmiş olan I/O 2022 konferansında şirket yalnızca Pixel 6a tanıtımını yapmadı. Aynı zamanda yenilenmiş olan tasarımı ile öne çıkmayı başaran ve ikinci nesil Tensör işlemciden güç almış olan Pixel 7 ile Pixel 7 Pro modellerini de vitrine çıkarttı.

 

Pixel serisi henüz satışa çıkmamış hatta teknik özellikleri ile alakalı bilgiler ortaya çıkartılmamış olsa bile insanlar cihazın prototipi resmi şekilde açıklanmadan önce ikinci el piyasasına düştüğünü gördüler. Markanın son olarak Pixel 7 Pro olarak adlandırdıkları modeli ile alakalı net görüntüler ortaya çıktı.

 

Pixel 7 Pro ile Kullanıcılara Neler Sunulacak?

I/O 2022 ile beraber ilk defa gösterilmiş olan cihazlar, şimdilerde birbiri ardına kullanıcıların karşısına çıkartılmaya başlandı. Bu aşamada ilk önce Pixel 7’ye ait prototip eBay üzerinden satışa çıkartılmışken şimdilerde ise Pixel 7 Pro ile alakalı prototip ise Slashleaks tarafından sızdırıldı. Paylaşılmış olan görsellerde akıllı cihazın bilgi ile ön yükleme sayfaları görülüyor. Bu aşamada insanların karşısına çıkan en ilginç nokta, modelin Cubot Cheetah 2 olarak görülmesi oluyor. Çünkü hali hazırda bu cihaz ismi Çinli bir üretici olan Cubot’un 2017 yılında piyasaya sürmüş olduğu bir akıllı cihaza ait.

 

Var olan bu detayların yanı sıra Pixel 7 Pro ön yükleme ekranında cihazın 12 GB LPDDRS5 RAM ile 256 GB depolamayla geldiği de görülebiliyor. Bu aşamada tabi ki daha farklı konfigürasyonlar da meydana gelecek. Cihazın fiyatı ile alakalı henüz tam olarak netlik kazanan bir sonuç ortaya çıkmadı. Fakat ekim ayında kullanıcılara sunulması bekleniyor.

 

Google özellikle de son dönemlerde meydana gelen sızıntılar ve bu sızıntıların beraberinde getirmiş olduğu olumsuz haberler ile gündemden düşmeyen bir marka. Akıllı cihaz dünyasında etkili sonuçları elde etmek isterken karşılaştığı bu durum markayı bazı konularda zorlasa da ekim ayında çıkacak Pixel 7 Pro ile beraber sorunlardan uzaklaşmayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top