Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Google Pixel 7 Pro Performans Testine Girdi

Arama motoru olarak ünlenmesinin ardından teknoloji devi Google, son dönemlerde akıllı cep telefonu dünyasında da başarılı adımlar atmaya başladı. Geçtiğimiz sene piyasaya sürülmüş olan Pixel 6 modelleri ile gündemin üst sıralarındaki yerini korumayı başardı. Ortaya çıkartılan seri her ne kadar tasarımı ve teknik özellikleri ile sınıfı geçmeyi başarmış olsa da belirli aralıklar ile patlak veren sorunlarından dolayı olumsuz bir hava ortaya çıktı. Mayıs ayına gelindiği zaman ise düzenlenilen I/O 2022 konfrenası sırasında şirket hiç umulmadık şekilde Pixel 7 modelleri ile alakalı ön gösterim yaptı. Daha sonrasında da Google Pixel 7 Pro performans testinde kendini gösterdi.

 

Google Pixel 7 Pro ile Kullanıcılara Neler Sunuyor?

6 Ekim tarihinde tanıtılması beklenen Google Pixel 7 modelleri ile alakalı en yeni bilgiler ortaya çıkmayı sürdürüyor. En son çıkan bilgiler ışığında ise seriye ait üst düzey özelliklere sahip olan Pro modeli Geekbench’te testte görüldü. Akıllı cihaz, yapılmış olan tek çekirdekli testlerden 1.068 puan alırken çok çekirdekli testlerden ise 3.149 puan almayı başarmış oldu.

 

Teknoloji meraklılarının Google Pixel 7 ile alakalı en fazla merak ettiği konulardan bir tanesi de güç alacağı Google Tensor G2 işlemcisinin ne kadar güçlü olduğu ile alakalı net bilgiler. Var olan yonga seti, 1.8 GHz taban saat hızına sahip olan 8 çekirdeği ile kullanıcıların karşısına çıkartılıyor. Bununla beraber var olan çekirdeklerin iki tanesi maksimum 2.35 GHz ve kalan ikisi de maksimum 2.85 GHz frekanslarına kadar çıkmayı başarıyor.

 

Bununla beraber işlemci için yüksek saat hızlarına sahip olan 2 adet Cortex-X1 ile Cortex-A76 çekirdeği ile birlikte 4 adet Cortex-A55 çekirdek dizilimine de ev sahipliği yapmış olacak. Aynı zamanda %20 performansın yanı sıra %20 arttırılmış güç verimliliği de sunmakta olan Mali-G710 yen bir grafik birimi de yine kullanıcılara sunulacak.

 

İşlemci ile beraber Google Pixel 7 Pro, 6.7 inç tazeleme hızına sahip olan OLED panel ile gelecek. Ön tarafta 10.87 megapiksel selife kamerası ile arka tarafta 50 megapiksel ana kamera, 13 megapiksel ultra geniş kamera ve 48 megapiksel telefoto sensörlerinden meydana gelen üçlü kamera kurulumu yer alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top